Bostancı, su baskınlarını değerlendirdi | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Bostancı, su baskınlarını değerlendirdi

Paylaş
 

600 Evler Mahallesi NATO Caddesi üzerinde Pazar günü meydana gelen su baskını üzerine, AK Parti İlçe Başkanı Alp Bostancı açıklamalar yaparak BASKİ çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 Yağmur suyu kanallarını temizleme hizmetinin Bandırma Belediyesi görev ve yetki alanına girdiğini hatırlatan Bostancı ”Bir birimize karşı günah keçisi yaratacağımıza Müteselsil sorumlu olmak halka karşı en önemli görevimiz olmalıdır. Bizim belediyecilik anlayışımız budur. Siyasi ahlakımızda bunu gerektirir. Bandırma’nın hiçbir yöneticisi kendini fanus içine koyamaz. Öyle yada böyle her olup bitenin farkında olması gerektiğini bilmelidir. Siyasi sorumluluk anlayışı bunu gerektirir “dedi

 Bandırma’ya Pazar günü Metrekareye 67 kilogram yağışın düştüğü bilgisini de veren Bostancı, normalin üzerinde düşen yağışın baskınlara neden olduğunu söyledi. Su basınlarının NATO  caddesi üzerinde yoğunlaşmasına da değerlendiren Alp Bostancı” TCDD’nin son projesi ile birlikte uygulamaya koyduğu bazı detaylar son yağışla birlikte sorun yarattı.Su baskınında ne Etibor’un yağmur kapaklarının, ne de Hava üssüne bağlı bölgede yapılan koruma yığının  bir sorumluluğu yoktur. Bu alanda yeni bir proje hazırlandı. Kimse kurumlara karşı yargısız infaz yapamaz. Burada hazırlanan proje en kısa zamanda hayata geçirilerek akışkanlık sağlanacak ”dedi.

 Açıklamasında yapılan çalışmalar hakkında da kamuoyuna bilgi veren Bostancı”24 saat çalışarak BASKİ üzerine düşen görevi yerine getirdi. Büyükşehir İtfaiye ekipleri çalışmalara yardımcı oldu. Ancak bu noktada Bandırma Belediyesi’nin görev alanı tanımlamasını BASKİ’ye bırakması Manidar olmuştur” şeklinde konuştu.

 BASKİ’nin 24 saat boyunca azami gayret göstererek vatandaşlara yardım ettiğini aktaran Bostancı, su baskını nedeniyle boşalan evlere en kısa zamanda gereken yardımların yapılacağını duyurdu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA BELEDİYESİ, SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.