BOSTANCI : "SAHİLE YENİ BİR ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ KURUYORUZ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BOSTANCI : “SAHİLE YENİ BİR ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ KURUYORUZ”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı ALP BOSTANCI pazar sabahı kahvaltıda otistik ve down sendromlu çocuklar ve aileleri ile buluştu.

Özel Eğitim gören çocuklar ve aileleri ile kahvaltıda bir araya gelen Alp Bostancı ailelerin sıkıntılarını dinledi. Bostancı; “Otizm bir hastalık değil farklılıktır. Bu çocuklarımız inanılmaz ilgiye muhtaç. İçlerinde doğal bir yetenek var. Özel eğitim merkezlerimizde çocuklarımızı eğiterek, resim, işaret ve benzeri yollarla iletişim kurma becerilerini geliştirip topluma kazandırmalıyız” şeklinde konuştu. Alp Bostancı sözlerine şu şekilde devam etti;

“Hepinizin dertlerini tek tek biliyorum. 4 Yıl önce Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile birlikte Bandırma’ya şuan Hacıyusuf Mahallesinde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi Projesini tamamladık. Ancak Engelsiz Yaşam Merkezimiz artık Bandırmamıza yeterli değil. Özellikle yaşları belli bir noktadan sonra Rehberlik Araştırma Merkezinden gereken raporu alamayıp, özel eğitim kurumlarında eğitilemeyen çocuklarımızı da düşünmemiz, onları da eğitmemiz gerekiyor.

“YENİ BİR ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ KURUYORUZ”

“Eskiden kıl çadırın olduğu bölgeye Engelsiz Yaşam Merkezi kurmayı düşünüyoruz. Bu Engelsiz Yaşam Merkezi ile birlikte RAM’dan rapor alamamış tüm çocuklarımıza kol kanat gereceğiz. Bu Yaşam Merkezimizde tüm çocuklarımızın yeteneklerine göre eğitim vermeyi planlıyoruz. Kimi çocuğumuz orada resim yaparken kimi çocuğumuz piyano öğrenecek, enstrüman çalacak.  Bu proje ile ilgili her türlü araştırmayı yaptık, aileler ile görüştük, fikirlerini, önerilerini aldık ve raporumuzu hazırladık. İnşallah Büyükşehir Belediyemiz ile ortak bir şekilde bu projemizi hayata geçiriyoruz. Amacımız Özel eğitimli bu çocuklarımızı toplumun çalışan mekanizmasının içine yerleştirmek.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.