BOSTANCI: LUNAPARKTAKİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ YETERSİZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BOSTANCI: LUNAPARKTAKİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ YETERSİZ

Paylaş
 

AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı gazetecilere yaptığı açıklamada, Bandırmaspor’a gelir getirmesi amacıyla eski tekel binasının bulunduğu alana kurulan lunaparktaki güvenlik önlemlerinin yetersiz olduğunun altını çizdi.

Bostancı, tamamen bir mühendislik tasarımı olan ve yüzlerce hareketli parça ve güvenlik aksamları ile devasa konstrüksiyonlar olarak imalatı yapılan bu cihazların testlerinin, kontrollerinin ve güvenlik aksamlarının uzman makina mühendisleri nezaretinde yapılması gereği ancak yaşanan kazaların ardından yapılan incelemelerde işletmecilerin ve belediyelerin bunu karşılıklı olarak ihlal ettiklerinin belirlendiğini anımsattı.

Lunapark ruhsatının Bandırma Belediye Başkanlığı tarafından verildiğinin altını çizen Bostancı, mevzuattaki tüm denetimlerinin de yine Bandırma Belediyesi tarafından yapılması gerektiğini dile getirdi.

Bostancı, 14 Temmuz 2005 tarihli İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin 9207 Sayılı Yönetmeliğe göre lunaparkta bulunan oyun ve eğlence makinelerinin kontrol ve bakımından sorumlu olmak üzere, teknik bilgi ve yeterliğe sahip en az bir mühendis ve bir teknisyen bulundurulmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Mayıs ayının ilk haftasında Konya’da meydana gelen lunapark kazasında 10 kişinin yaralandığını anımsatan Bostancı, bu tür kazalarında ilçemizde de yaşanmaması için ilgili kurumların gerekli denetimleri yapması gerektiğinin altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.