BOSTANCI: BOR KARBÜR TESİSLERİ BANDIRMA'DA KURULACAK | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BOSTANCI: BOR KARBÜR TESİSLERİ BANDIRMA’DA KURULACAK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Geçtiğimiz günlerde Eti Maden’in Çinli Dalian Jinma ile bor da teknoloji transferi için işbirliği protokolü imzalaması ile ilgili açıklamada bulunan Enerji Beakanı Berat Albayrak’ın Balıkesir’de yüksek teknoloji bor karbür üretim tesisi yapılacağı yönündeki açıklamalarını parti olarak kendilerinin de ilgi ile takip ettiklerini belirten Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı,gazetemize yaptığı açıklamada, bor karbür üretim tesisinin yapımının Bandırma’da gerçekleşeceğini söyledi.

Bostancı şöyle dedi:

“Konuyla ilgili gazetenizin gösterdiği hassasiyet ve ilgi çok anlamlı ve güzel.Kentimizin ve kamuoyunun tüm sanayi yatırımları konusunda hassas ve ilgili olması gerekiyor.Bakanımızın dile getirdiği ve dikkat çektiği bor karbür üretim tesisleri yatırımı Bandırma’da gerçekleştirilecek. Bor ve türevleri konusunda Bandırma Türkiye’de de Balıkesir büyükşehirde de en önemli merkez durumunda. Bilindiği gibi Eti Maden İşletmemiz bünyesinde bir çok üretim tesisi bulunmakta.Bu yatırımın iktidarımızın ve bakanlığımızın, Eti Hıolding’un ve Eti Maden’in gündemine girmesiyle birlikte doğal olarak bir çok ilimiz bu yatırımın kendi şehirlerinde, bölgelerinde gerçekleşmesi için talepte bulundu.Bu konuda başta Kütahya ve Eskişehir’in ısrarlı talepleri soz konusu. Bu doğal.Çünkü, aş ve işden söz ediyoruz. Yaratılacak katma değerden, ülkeye ve bölge ekonomisine sağlayacağı katkıdan söz ediyoruz.Kamuoyunun ve kentimizin bu yatırımı sahiplenmesi ve ilgisinin diri tutulması çok önemli.Çünkü, bölgemiz ve kentimizin de en temel sorunlarının başında aş ve iş geliyor. AK Parti, her zaman olduğu gibi hem belgemizin ve kentimizin gelişmesine büyük katkı sağlayacak, aş ve iş sorununun çözümünde etken rol oynayacak,yerli ve milli sanayimizin gelişimine hizmet edecek her çabanın her kararın, her atılımın yanındadır.”dedi.

Bir önceki yazımız olan "CEVİZ FİDANI YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN HEDEFİMİZ KÜRESEL ÜRETİME ÖNCÜLÜK ETMEK" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.