foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BİZİM İNSANIMIZ HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK

ersin yazıcı
Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı, hastaları arasında sezeryan oranı en düşük ve normal doğum oranı en yüksek olan doktorlara başarı belgesi verdi.
Balıkesir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde görevli kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorlar arasında sezaryenle en az doğum yaptıranlara başarı belgesi verildi.
NÜFUS YENİLENEBİLSİN VE NÜFUS AZALMASIN
Balıkesir Şehir Hastanesinde düzenlenen törende ilk olarak konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Servet Kocaöz, Balıkesir’in Dünya Sağlık Örgütünün belirlediği yüzde 15 sezaryen doğum oranının altına inerek önemli bir başarı yakaladığını söyleyerek, “Bilindiği üzere doğurganlık çağındaki kadınların doğurganlık hızının 2.10 gibi bir değer olsun ki nüfus yenilenebilsin ve nüfus azalmasın. Maalesef ilimizde geçen yıl nüfusumuzda 4 bin kadar bir azalma oldu. Bunun artabilmesi için doğum sayısının artması ve doğumların normal doğumla gerçekleştirilmesiyle olabilir. Sezaryenle doğumda ikinci doğum da sezaryenle olmaktadır. Bu durum doğum oranını azaltmaktadır. Türkiye’de 2.14 olması gereken doğurganlık hızı 2.10, ilimizde ise doğurganlık hızı 1.64’dür. 2012 yılından beri gayretli bir çalışma içindeyiz. Dünya Sağlık Örgütünün sezaryen konusunda uygun gördüğü rakam yüzde 15, ülkemizde maalesef bu oran yüksek. Bu anlamda anne ve bebek sağlığı içinde gereksiz sezaryenin önlenmesi bizim için önemli. Türkiye genelinde 2015 yılında 27.6 oran primer sezaryen oranı ilimizde 2016 yılında yüzde 26, Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı hastanelerimizde ise bu oran yüzde 16 olarak gerçekleşti. 2017 ilk 6 ayda ise yüzde 14.7 olarak gerçekleşmiştir.”dedi.
DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Balıkesir İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz ise sezaryen doğum oranın düşürülmesinde emeği geçen doktorlara teşekkür ederek bu oranın daha da düşmesi için çalışmaların devam edeceğini açıkladı.
BALIKESİRLİ HEMŞEHRİLERİMİZ HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK
Vali Ersin Yazıcı da, İl Valisi olarak her türlü desteğe hazır olduğunu ifade ederek, “Dünya standardını yakalamak adına başlayan kampanyada inşallah Balıkesir en başarılı illerden birisi olacak. Bugün ki törende özellikle bulunmak istedim, konuyu önemsiyorum. Sağlıkta geldiğimiz yakaladığımız noktadan geriye gitmeyelim. Çünkü buradaki herkes gibi bütün Balıkesirliler tüm insanlarımız her şeyin en iyisine layık. Bu hizmeti sağlık alanında siz sunuyorsunuz. Eğitim, güvenlik alanında başkası sunuyor. Siz en iyi kamu hizmetine layıksınız sizin karşınıza gelen insanlarda en iyi sağlık hizmetine layıklar. Bizim insanımız her şeyin en iyisine layık. Ben huzurlarınızda bu oranın Balıkesir’de düşmesine vesile olan tüm arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Dünya standardını yakalamanın ötesinde isterim ki Balıkesir 81 il içinde en önde olsun. Hep birlikte sizin sayenizde bizde gurur duyalım.” dedi.
EN AZ SEZARYEN YAPTIRANA BAŞARI BELGESİ
Daha sonra Vali Ersin Yazıcı, şehir hastanesinde sezaryen doğum oranının düşmesinde emeği geçen Operatör Doktorlar Aydın Şavklı, Nesrin Kızılaslan, Özcan Yılmaz, Şule Turhan Demiralp, Yaşar Kansu, Arif Gökdoğan, Zafer Çankır’a ve Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ozan Gökuç’a teşekkür belgelerini ve çiçek takdim etti.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.