"BİZ BUNLARIN CANINA OKURUZ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“BİZ BUNLARIN CANINA OKURUZ”

Paylaş
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN : ‘ BİZ BUNLARIN CANINA OKURUZ..’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi akademik yıl açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi2016-2016 Akademik Yılı açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul sorunu hallolana kadar Başika‘dan çıkmayacağız dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın açıklamalarından satır başları;

“14 yılda fiziki anlamda pek çok şey yaptık. Ama yaptığı helikopterlerle uçaklarla bizi öldürmeye geldiler. Mesele kafa yapısının ve zihinleri halletmek. Asıl reformu kültürde yapmamız gerekiyor. Kültür devrimine şiddetle ihtiyacımız var. Onu hallettik mi, gerisi kolay. Meselemiz vatan, millet gerisi teferruat, biz öyle bakıyoruz.”

“Bizim fiziki sınırlarımız başkadır, gönül sınırlarımız bambaşkadır. Bunu birbirinden ayırmamız lazım. Türkiye bölgede yaşanan çatışmada mazlumlara ve mağdurlara kucak açmış bir ülkedir”.

“HEM GÖREVİMİZ HEM HAKKIMIZDIR”

“Birileri bizi Suriye ve Irak‘la neden ilgileniyorsunuz diye soruyorlar ama kimse binlerce kilometre öteden gelenlere aynı soruyu sorma cesareti gösteremiyor.Gaziantep‘le Halep‘i nasıl ayrı düşünebiliriz. Hatay‘dan çıkın Fas‘a kadar her yerde bizden izleri mutlaka görürsünüz. Bizim Irak‘la da Suriye‘yle de Bosna‘yla da ilgilenmek hem görevimiz hem hakkımızdır.”

“BUNLAR ATIK BUNLAR PİSLİK”

Üç beş PKK‘lı zibidiye Türkiye‘yi böldürtmeyiz. 3-5 DAEŞ’liye burayı böldürtmeyiz. Bunlar Müslüman değil. Bunlar pislik.Bir de PKK‘nın atağı PYD. Bunlar atık. Birileri de bunlara sahip çıkıyor. Silah indiriyorlar. Kobani‘nin güneyinde pistler inşaa ediyorlar. Bunu bizimle görüşmeleri gerekiyor terör örgütüyle değil. Bizimle NATO‘da berabersin. NATO‘da beraber olduğun Türkiye‘yi bir kenara bırakacaksın terör örgütüyle beraber olacaksın. Eğer dost olmak için DAEŞ‘le savaşmak ölçüyse o zaman El Nusra ile de dost ol, onlar da DAEŞ‘le savaşıyor.

“BİZ BUNLARIN CANINA OKURUZ”

63 ülkenin gücü 15 bin DEAŞ‘a yetmiyor mu? Biz bunların canına okuruz. Musulhalkını kendi kaderine terk edebilir miyiz soruyorum. Musul‘u alıp başkalarına verme hesabı var biz Musul‘da Musullular yaşamalı diyoruz.

Biz Başika üssünü kurarken gelip isabetli oldu dediler. Şimdi Türkiye çıksın diyorlar. Kusura bakmasınlar bizim Başika‘da çıkma niyetimiz yok. Musul sorunu halledilene kadar biz oradayız.

Bir önceki yazımız olan ŞEHİT VE YARALILAR VAR...19 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI..! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.