foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

‘BİZ BİRLİKTE ANADOLUYUZ’ PROJESİ

BALIKESİR VALİ
Paylaş
 
Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Balıkesir, Adıyaman ilinden gelecek öğrencileri ağırlayacak.
İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Biz Anadoluyuz Projesi” ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 21 ilden seçilecek 15 yaş ve altı 50 bin katılımcı, Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret edecek.
KARDEŞLİK VE HUZURA KATKI SUNULACAK  
Projeyle, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması hedefleniyor. Proje kapsamında Balıkesir, Adıyaman ilinden gelecek toplamda 2300 öğrenciyi ağırlayacak.
BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ
Biz Anadoluyuz Projesi’nin Yürütme Kurulu Toplantısı Vali Ersin Yazıcı’nın başkanlığında  Valilik Kocaseyit Toplantı salonunda  yapıldı.
Toplantıda, karşılama organizasyonlarının düzenlenmesi, konaklama, yemek, sağlık ve güvenlik hizmetlerinin sağlanması, kültürel faaliyetler konuları görüşüldü.
EN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLANACAKLAR
Vali Yazıcı, Balıkesir’e Adıyaman’dan konuk öğrencilerin geleceğini ifade ederek, bir nevi kültür elçisi konumunda gelecek öğrencilerin Türkiye’yi Doyuran İl Balıkesir’i iyi tanıyarak, memleketlerinde  anlatmaları için en iyi şekilde ağırlanacaklarını ifade etti.
YÜRÜTME KURULU
Toplantıya, Vali Ersin Yazıcı başkanlık yaparken, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Müftü Vekili Ramazan Topcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil İbrahim Koyuncu, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula,Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Kerem Kırımlı ile diğer ilgililer katıldı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.