"BİZ ANADOLUYUZ" PROJESİ GERÇEKLEŞİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

“BİZ ANADOLUYUZ” PROJESİ GERÇEKLEŞİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et
“Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında 194 kişilik ilk öğrenci kafilesi Adıyaman’dan Balıkesir’e geldi.
İçişleri Bakanlığımızın 180 günlük eylem planıyla, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde 21 İlden 15 yaş ve altı 50 bin çocuğun, Türkiye’nin farklı şehirlerini ziyaret etmelerini sağlayarak, iller arasında kardeşlik köprüsünün kurulması, çocuklar arasındaki kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması amacıyla, “Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında öksüz, yetim, yoksul aile çocukları ile şehit ve gazi çocuklarından seçilen 194 kişilik ilk öğrenci kafilesi Balıkesir’e geldi.

BALIKESİR, 2300 ÖĞRENCİ AĞIRLAYACAK
Proje kapsamında Adıyaman’dan Balıkesir’e gelen öğrencileri Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı Balıkesir Koca Seyit Havalimanında karşıladı.
Adıyaman’dan Balıkesir’e gelen öğrenciler,  Ayvalık ilçesinde Cunda Uygulama Otelinde misafir edilerek 4 gün boyunca Balıkesir’in tarihi ve kültürel mekanlarını gezecekler. Proje kapsamında Balıkesir, Adıyaman ilinden gelecek toplamda 2300 öğrenciyi ağırlayacak.

BALIKESİR’E HOŞ GELDİNİZ
“Biz Anadoluyuz” Projesi kapsamında ilimize gelen tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hoş geldiniz diyor, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.