Birol Şahin “Çocuklar Cennetten Bir Haber, Bizlere Emanettir”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çocuk Hakları Günü sebebiyle Avlu’daki Çocuk Hakları Parkı’nda düzenlenen etkinliğe Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin, İl Gençlik ve Spor Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İl Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Hatice Dost, Balıkesir Kent Konseyi Genel Sekreteri Mürşit Canbolat, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Meydan, Karesi Gençlik ve Spor Müdürü Adem Özalp, öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.
Törende bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin:
“Mensubu olmaktan onur duyduğumuz Türk-İslam Medeniyet değerleri canlı ya da cansız bütün varlıkları Yaradandan ötürü sever, yaradılışlarına saygı duyar. Bizim medeniyetimizde çocuklar öpülmez koklanır.Çünkü Peygamberimizin söylediğine göre Çocuk Kokusu Cenneten bir kokudur. Dünya hayatımızın devamının Cennette olmasını hedeflediğimiz için bizler çocuklarımızın Cennetten bir haber olarak algılarız. Çocuklar bize emanettir ve onları Hz.Ali’nin dediği gibi kendi dönemimize göre değil gelecek döneme göre yetiştirmeyi önemseriz. Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz bu nedenle Çocuklarımızı, Gençlerimizi geleceğin Dünyasında gereken bütün donanımlara sahip olarak yetişmesi için çaba gösteriyoruz. Yücel Yılmaz başkanımızın her fırsatta söylediği gibi “Biz daha çok Gençlerin, Çocukların Belediyesiyiz!”
Birleşmiş Milletler 20 Kasım 1989 yılında Çocuk Haklarını kabul etti. Oysa İslam 1400 yıl önce bu hakların hepsini Peygamberimiz aracılığıyla bütün Dünyaya ilan etmişti. Birleşmiş Milletlerin kararı daha 30 yıllık, Orta Asya’dan gelen Türk örf adetleri, kültür ve geleneği İslam Medeniyetinin değerleri çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek, bütün kesimlerin insan onuruna uygun yaşaması değer kazanması için gereken unsurları binlerce yıldır oluşturmuştur.
Çocuklarımızın Çocuk Günü kutlu olsun..” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nereye Bağlıdır? Adaya Ulaşım, Nerede Kalınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Birol Şahin “Çocuklar Cennetten Bir Haber, Bizlere Emanettir”

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x