"BİRLİKTE KULLANIM PROTOKOLÜ" İMZALANDI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

“BİRLİKTE KULLANIM PROTOKOLÜ” İMZALANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Onyedi Eylül Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı arasında eğitim, araştırma ve uygulama hizmetlerinin yürütülmesi ve bölgemizde ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin daha etkin, kaliteli, verimli ve ulaşılabilir bir şekilde sunulabilmesi için Tıp Fakültemiz ile Bandırma Devlet Hastanesi’nin birlikte kullanılması amacıyla “Birlikte Kullanım Protokolü” imzalandı.

Protokolü Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Sağlık Bakanlığı adına ise Kamu Hastaneleri Genel Müdür V. Dr. Avni Uygar Seyhan imzaladı.

Bu protokol ile Bandırma Devlet Hastanesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüşmüş, aynı zamanda Üniversitemiz için Üniversite Hastanesi hüviyetini kazanmıştır. İmzalanan protokol çerçevesinde Tıp Fakültemiz bünyesinde görev yapan akademisyenler, hastanede muayene hizmetleri vermeye başlayacak, Tıp Fakültesi öğrencileri ise teorik ve uygulamalı eğitimlerini hastanede gerçekleştirebileceklerdir.

Uzun zamandır altyapı ve hazırlık çalışmaları yürütülen ve 3 Şubat 2021 tarihinde imzalanarak yürürlüğe giren “Birlikte Kullanım Protokolü”nün Üniversite, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan DOĞAN : EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANEMİZ BANDIRMAMIZA HAYIRLI OLSUN başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.