BİRLİK VE BERABERLİK SOFRASI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BİRLİK VE BERABERLİK SOFRASI

Paylaş
 
Balıkesir Valiliği himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün verdiği iftarda, şehit ve gazi aileleri bir araya geldi.

İftar yemeğine Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, İl Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ve şehit aileleri ile gaziler katıldı.
Vali Ersin Yazıcı ve diğer protokol üyeleri şehit ve gazi aileleriyle aynı masalarda iftarlarını açarak onlarla sıcak sohbetlerde bulundular.
Her masada bir protokol üyesi ve eşinin bulunduğu iftar yemeğinde, birlik ve beraberlik mesajları verilirken, şehit aileleri ve gaziler il protokol üyelerine taleplerini iletme fırsatı buldu. Vali Yazıcı, şehit yakını, gaziler ve gazi yakınlarının Ramazanlarını kutlayıp, onlarla sohbet ederek, dert ve sıkıntılarını dinledi. İftar yemeğinin ardından İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından dua edilerek şehit düşenlerin ruhlarına bağışlandı.

RAMAZAN AYINIZ MÜBAREK OLSUN…
İftar yemeği sonrası yaptığı konuşmasına Vali Yazıcı, “Böyle bir mübarek günde, Ramazan ayında, sizlerle beraber olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu vesileyle Ramazan ayınız mübarek olsun.” sözleriyle başladı.

ŞEHİTLİK VE GAZİLİK, BİR İNSANA NASİP OLACAK EN YÜKSEK ONUR
Türk Milleti olarak büyük bir aile olduklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Şehitlik ve Gazilik, bir insana nasip olacak en yüksek onur, en büyük şereftir. Vatan için, millet için, bayrak için; anadan, yardan, serden geçenlerin iman ve cesaretle yazdığı muhteşem bir destandır. Bu destan, öyle yüzyıllar öncesinden kalma bir efsane değil. Hemen her gün polisimizin, askerimizin canıyla yazılmaya devam ediyor. Güvenlik güçlerimiz, milletin selameti, devletin bekası için, vatanın dört bir yanında nöbet tutuyor. Şehit düşüyor, gazi oluyor. Sizlerle bir arada olmak, benim için büyük bir onurdur, büyük bir şereftir. Allah, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizi rahmetiyle kuşatsın. Gazilerimize hayırlı ömürler versin. Çocuklarımızı size, sizi çocuklarınıza bağışlasın.”dedi.

TÜRKİYE, GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDADIR
Dünyanın yeniden şekillendiği bir süreçten geçildiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Yanı başımızda büyük hadiseler cereyan ediyor. Dost da düşman da kendine göre hesaplar yapıyor. Bütün bunlardan tek bir sonuç çıkıyor: Türkiye, güçlü olmak zorundadır. Türkiye, büyük olmak zorundadır. Türkiye, birliğini korumak zorundadır. Türkiye, bölücülüğe, nifak ve şer tohumları ekmeye çalışanlara hiçbir zaman izin vermedi, vermeyecektir. Bin yıldır barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığımız bu vatan, Şehit ve gazilerimizin emanetidir. Bu ülkenin tapusu kanla imzalandı. “dedi.

BALIKESİR VALİSİ, HER ZAMAN YANINIZDADIR
Şehitler ve gazilerin Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, “Devletimiz, her türlü terör oluşumuyla, kararlılıkla mücadeleye devam edecek, terör örgütlerinin defterini dürecektir. Bunun en büyük teminatı kahraman milletimizdir, kahraman ordumuzdur. Bunun en büyük teminatı, kumaşı, bayrağımızla, sancağımızla aynı kumaştan dokunan Şehit ve Gazilerimizdir. Sizlersiniz, bizleriz. Devletimiz, daima yanınızdadır. Balıkesir Valiliği, her zaman yanınızdadır. Balıkesir Valisi, her zaman yanınızdadır, hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır.”şeklinde konuştu.

ŞEHİTLER ÖLMEZ, ONLAR DİRİDİRLER
Milletimiz için şehitlerin ölmez olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı, “Şehitlerimiz rahat uyusunlar ve biliniz ki şehitler ölmez, onlar diridirler. Ülkenin en ücra köşesinde bile huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden tüm kahramanlarımızla iftihar ediyoruz. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle ilgilenmek, devletimizin, milletimizin ve kadirşinas Balıkesir halkının en asil ve en şerefli görevi olmaya devam edecektir. Bu millet asla şehidini ve gazisini unutmaz. Sizlerle buluştuğumuz bu Ramazan gününde bir kez daha tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. “şeklinde konuştu.

Şehit aileleri ve gaziler de, kendilerini unutmayıp acılarını paylaştığı için ve güzel bir Ramazan akşamında sıcak bir ortamda iftar yemeği vererek şehit ve gazi ailelerinin bir araya gelmesini sağlayan Vali Yazıcı’ya teşekkür ettiler.

Bir önceki yazımız olan SEDEF EGZAMA HASTALIĞINA MUCİZE ÇÖZÜM SAĞLIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.