BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÜCÜNE İNANMAK GEREKİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÜCÜNE İNANMAK GEREKİYOR

Paylaş
 
Vali Ersin Yazıcı, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” çerçevesinde Bigadiç ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.

MUHTARLARLA BULUŞMA İLÇE TOPLANTILARI
Vali Yazıcı toplantıda yaptığı konuşmada düzenli olarak ilimizdeki Muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade ederek bu toplantıları önemsediklerini söyledi. Bigadiç ilçesindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Yazıcı, “Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları” çerçevesinde gerçekleştirilen bu buluşmanın, Bigadiç ilçesinde bulunan mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmek, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti.

SÜREKLİ İLETİŞİM HALİNDEYİZ
Vali Yazıcı, muhtarlarla sürekli iletişim halinde olduklarını ve onlardan gelen taleplerin, öncelikli olarak gündeme alındığını ve çözüme kavuşturulduğunu kaydetti.

ZEYTİN DALI HAREKÂTI
Vali Yazıcı, Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini, Afrin’de devam eden ‘Zeytin Dalı‘ Operasyonundaki askerlere muzaffer olmaları temennisinde bulundu.
Türkiye’nin 2023 hedeflerine kararlı adımlarla yol aldığını ifade eden Vali Yazıcı, “Tam bağımsız, güçlü ve demokratik bir dünya devleti olarak, birlik ve bütünlük içinde yaşamak için bugün de hepimize büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Devletimizi, Cumhuriyetimizi, Demokrasimizi ve toplumumuzu hedefleyen terör örgütlerinin menfur eylemleri karşısında bu sorumluluklarımız daha da belirgin olmaktadır. Devletimiz, barış ve huzur ortamının pekişmesi için iyi niyetle ve sabırla gayret gösterirken, terörle mücadelesini de en güçlü ve kararlı bir şekilde devam ettirmektedir.” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ MUHAFAZA ETMELİYİZ
Türkiye’nin önemli bir dönemeçten geçtiğini belirten ve içinde bulunulan güç şartların birlik ve dayanışmayı daha da artırması gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, “Millet olarak hepimizi derin acılara boğan olaylar karşısında kardeşliğini, birlik ve beraberliğini muhafaza ederek bugüne kadar çok büyük sıkıntıların üstesinden gelen milletimizin sükûnet ve sağduyu ile bu badireleri de atlatacağına olan inanç ve güvenim tamdır. Şanlı tarihimiz, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip, ortak hedefler doğrultusunda kenetlenmeyi başardığı sürece, Türk Milletinin ulaşamayacağı hiçbir hedefin bulunmadığının en somut göstergesidir.” şeklinde ifade etti.

GÖREVİMİZ ZOR DURUMDAKİ VATANDAŞLARIMIZA ŞEFKAT ELİNİ UZATMAK
Muhtarların önemli bir görev yaptığını dile getiren Vali Yazıcı, “Bizim görevimiz zor durumdaki vatandaşlarımıza devletin şefkat elini uzatmaktır. Bana göre sizin de öncelikli vazifeniz bu olmalıdır. Bunun dışında diğer talepleri de ilgililere iletmelisiniz. İnsanların teveccühünü kazanmak kadar dünyada güzel bir şey yok. Vazife yaptığınız mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın her birine selamlarımızı iletmenizi sizlerden rica ediyorum. “dedi.
Konuşmaların ardından muhtarlar, mahalleleri ile ilgili güvenlik, eğitim, sağlık, aydınlatma ve ulaşımla ilgili taleplerini Vali Yazıcı’ya aktardı.

SORUNLAR İMKÂNLAR ÖLÇÜSÜNDE ÇÖZÜME KAVUŞTURULACAK
Muhtarlar, birebir çözüm bulma noktasında toplantının çok faydalı geçtiğini belirtip Vali Yazıcı’ya toplantının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür ettiler.
Sorunların imkânlar ölçüsünde çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaların yapılacağını belirten Vali Yazıcı, katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
Muhtarların talep ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Bigadiç’te düzenlenen toplantıya, Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan, Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.