BİR TELEFONLA EVDE BAKIM HİZMETLERİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BİR TELEFONLA EVDE BAKIM HİZMETLERİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Vali Ersin Yazıcı Başkanlığında, “Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Değerlendirme Komisyon Toplantısı” Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğünde yapıldı.
Evde Sağlık Hizmeti gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde, gerekse herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi sürecinde ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakım hizmetlerinin verilmesidir.
İlimizdeki evde sağlık çalışmalarının değerlendirildiği komisyonda Balıkesir Sağlık Müdürlüğü EVSAB Koordinasyon Birimi tarafından yapılan sunumun ardından, Balıkesir’deki evde sağlık çalışmaları ele alındı.

52 BİN 953 VATANDAŞIMIZ ZİYARET EDİLDİ
Son yıllarda gelişen hizmet alt yapısı ve vatandaşlarda oluşturulan farkındalık sayesinde Balıkesir’de 21 doktor, 66 sağlık personeli, 29 ekip,  3 bin 269 kayıtlı hasta mevcut olup toplamda 52 bin 953 vatandaş ziyaret edildi.
İlimizde 16 Devlet Hastanesi ve 3 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Birimi hizmet vermektedir.
Toplantıda, katılımcılar tarafından “evde bakım hizmetlerinin” daha da iyileştirilmesi için gerekli olan çalışmalar değerlendirilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

KURUMSAL DESTEK ÇOK ÖNEMLİ
Vali Yazıcı, toplantıda yaptığı açıklamada Balıkesir’de sosyal devletin gereklerini yerine getirmek adına kurumların işbirliğinin önemine dikkat çekerken, “İlimizde dar gelirli ve zor durumda olan vatandaşlarımıza kurumlar arası işbirliğiyle daha kurumsal destek vereceğiz.” dedi.
Sağlık konusunda önemli yatırımlar yapıldığını ifade eden Vali Yazıcı, “Devletimizin sağlık alanında yaptığı hizmetler ülkenin her tarafında hissedilmektedir. Vatandaşın memnuniyetini biz de gözlemliyoruz.”şeklinde konuştu.

444’LÜ TELEFON NUMARASI
Evde sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlar başvurularını ‘444 3833’ numaralı telefona yapabilmektedir.

Evinden çıkması çok zor olacak hastalar veya yakınlarının ‘444 3833’ numaralı telefonu aramasıyla başlayan evde sağlık hizmetinde, sağlık ekibi tarafından hastanın durumuna göre randevu veriliyor. Belirlenen saatte tam donanımlı araçlarla hastanın evine giden sağlık ekibi, gerekli muayeneyi yaptıktan sonra teşhis konulmasının ardından gerekli tıbbı malzemeyi de hasta veya yakınına teslim ediyor.
Hastanın ilaçlarının da evine getirileceği uygulamada, ayrıca raporlar da evde yazılıyor. İlaçların da sağlık görevlileri tarafından hastanın evine getirildiği evde sağlık hizmeti uygulaması aile hekimi, hastane hekimi ve toplum sağlığı merkezi hekimleri de yer alıyor.

Vali Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe ile komisyon üyeleri katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.