BİR KİTAP İLE DEĞİŞEN HAYATLAR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BİR KİTAP İLE DEĞİŞEN HAYATLAR

Paylaş
 

Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Balıkesir Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen BENGİ Projesi, büyüyerek devam ediyor.

BENGİ Projesi kapsamında Marmara Kaymakamlığı tarafından yürütülen kitap toplama kampanyasına kitap konusunda duyarlı olan vatandaşlar ve firmalardan büyük destek gördü. Hedeflere ulaşılan kampanyada maddi desteklerle temin edilen kitapların dağıtım törenine Vali Ersin Yazıcı da katıldı.
Marmara Ortaokulu bahçesinde düzenlenen kitap dağıtım töreninde, kitapların alınmasında katkısı olan hayırsever iş adamlarına Vali Ersin Yazıcı, Marmara Kaymakamı Mehmet Tunç, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

HER ZAMAN KATKIDA BULUNMAYA HAZIRIZ
Kitap dağıtım töreninde bir konuşma yapan Vali Yazıcı, bilgi çağındaki gençleri kitap okumaya teşvik etmeyi, sosyal hayatın içine katmak amacıyla kitap okuma kampanyası düzenlediklerini, eğitime yapılan her türlü hizmette şahsının ve Balıkesir Valiliğinin her zaman katkıda bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

YENİDEN KİTAPLARLA BAŞ BAŞA OLMAK
Kitap okumanın önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, ”Hazırlanan program çerçevesinde öğrencilerimiz, birçok farklı kitaplarla ilk defa tanışma ve buluşma imkânıyla yeni bilgi birikimlerine sahip olacaklardır. Öğrencilerin normal eğitimleriyle birlikte bu tür proje ve çalışmalarla öğrencilerde kitap okuma becerilerinin kazandırılması ise ilave bir kazanım olacaktır. Günümüzde toplum olarak yeniden kitaplarla baş başa olmak ve yeniden kitaplarla tanışmak için bu uygulamaya hepimiz destek vererek öğrencilerimizle birlikte anne ve babalar ile ailedeki diğer bireylerin de mutlaka bu becerilerin kazanmalarını sağlamamız gerekir.” şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK YATIRIMLARIMIZI EĞİTİME YAPIYORUZ
BENGİ Projesi ile eğitim seferberliğini başlatan Vali Yazıcı, her zaman eğitime ve gençlere destek vereceklerini belirterek şunları kaydetti; “Okumaya, bilime her zamankinden daha çok önem vermemiz gereken bir çağda yaşıyoruz. Kampanya çerçevesinde öğrencilerimizin hem daha fazla kitap okumalarını hem de okuma alışkanlığını kazanmaları arzu edilmektedir. En büyük yatırımlarımızı eğitime yapıyoruz.” dedi.

BİRÇOK BAŞARILI PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ
Vali Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi ile eğitim alanında birçok başarılı projenin hayata geçirildiğini belirtti. Vali Yazıcı, bu projelerde buluşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaya başladık. BENGİ projesinin Balıkesir’de ki eğitim niteliğine ve kalitesine, öğrencilerin gelecek dünyasına önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Bir önceki yazımız olan SEDEF EGZAMA HASTALIĞINA MUCİZE ÇÖZÜM SAĞLIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.