BİNA YAPAMAYINCA OTELİ KARAVANLARDAN KURDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

– Cunda Adası’ndaki arsasına otel yapmak isteyen ancak sit alanı olduğu için bunu gerçekleştiremeyen turizmci, 11 karavanı birer otel odasına dönüştürdü
– Adanın merkezine yakın bir bölgede yer alan karavan otelde konaklayanlar, tesisin bahçesindeki sebze ve meyveleri toplayıp tüketebiliyor

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Cunda (Alibey) Adası’ndaki arsasına turistik tesis yapmak isteyen ancak sit alanında bulunduğu gerekçesiyle izin verilmeyen girişimci, 11 karavandan oluşan bir otel kurdu.

Turizmci Baran Movar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cunda’daki arsasına otel inşa etmek istediğini söyledi.

Araştırmalarını sürdürürken arsasının doğal sit ve milli park alanında bulunduğunu öğrendiğini belirten Movar, tek çözümü tesisini karavanlardan yapmakta bulduğunu anlattı.

Sadece karavanlardan oluşturabileceği bir otel projesine izin verildiğini anlatan Movar, “Tesisimiz, hepsi özel yapım 11 karavandan oluşuyor. Müşterilerimiz önce şok geçiriyor, ‘Karavanda mı kalacağız?’ diye. Sonra odaya girip lüksü görünce fikirleri bir anda değişiyor. Ortamdaki sıcaklığı hissetmeleri, alanın böyle büyüleyici ve hoş olması, Cunda merkeze bu kadar yakın olması ve doğal olması herkesi cezbediyor” diye konuştu.

Movar, misafirlerinin oteli arkadaşlarına tavsiye etmeye başladığını dile getirerek, “Odaların içi gayet lüks, televizyon, banyo, tuvalet oldukça lüks. İstenirse 4 kişilik bir aile kalabiliyor. Önde güzel bir verandası var. İnsanlar içeride bunalmadan rahat rahat kalabiliyor” ifadelerini kullandı.

Movar, zeytin ağaçları arasındaki karavan otelin odalarının her birinin kullanım alanının 20 metrekare olduğunu söyledi.

Bir odanın kış sezonunda gecelik fiyatının 150 lira olduğunu belirten Movar, yazın ise 400 liraya kadar çıkabildiğini kaydetti.

Otelin bir de bahçesi bulunduğunu ifade eden Movar, müşterilerinin yetiştirilen sebze ve meyveleri toplayıp yiyebildiğini sözlerine ekledi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA BELEDİYESİ GRAND ASYA OTELİ SATTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BİNA YAPAMAYINCA OTELİ KARAVANLARDAN KURDU

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x