BİLİRKİŞİ KIRCALLARI SUÇLU BULDU | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BİLİRKİŞİ KIRCALLARI SUÇLU BULDU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Çağış Yerleşkesi’nde Morfoloji Bölümü için yaptırılan 4 katlı ek bina inşaatının konferans salonun 534 metrekarelik tavanı için 14.10.2015 tarihinde  saat 14.30 sıralarında beton dökülmeye başlandığı sırada ağırlığa dayanamayan kalıplar, büyük bir gürültüyle çökmüş, 6 işçi göçük altında kalmıştı.

 İşçilerden Mehmet Uzunkaş, Nasif Yakıcı, Ali Akbaş, Mehmet Ali Hisar olay yerinde vefat etmiş, Ali Karaoğlan ve İsmail Abul yaralanmıştı.

 

Balıkesir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün görülecek davada, gelen bilir kişi raporu değerlendirilecek. Bilirkişi raporunda iş kazası olduğunu, Kırcal İnşaat San. Ve Tic. A.Ş yetkilileri Muhittin Kırcal, Nurettin Kırcal, Süleyman Kırcal’ın ayrı ayrı asli kusurlu olduğunu belirtti. Daha önce soruşturma aşamasında 2 ay tutuklu olan Kontrol Mühendisi Zuhal Kesat’ın bilirkişi raporunda  asli değil, tali kusurlu olduğu bildirildi.

Kaynak : balikesirposta

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.