BİLGİ DÜNYASINA AÇILAN KAPI, GELECEĞE KURULAN KÖPRÜ: KÜTÜPHANELER | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BİLGİ DÜNYASINA AÇILAN KAPI, GELECEĞE KURULAN KÖPRÜ: KÜTÜPHANELER

Paylaş
 
google haberlerde takip et
54. Kütüphane Haftası etkinlikleri başladı.

Vali Ersin Yazıcı, 54. Kütüphane Haftası münasebeti ile düzenlenen kutlama programına katıldı.
Bu yıl 26 Mart – 1 Nisan 2018 tarihleri arasında “YENİ NESİL ÇOCUKLAR, YENİ NESİL KÜTÜPHANELER” teması kapsamında Yarış Ortaokulunda düzenlenen programa Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

YARIŞMALARDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Programda, 54. ‘Kütüphaneler Haftası’ dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Resim dalında 1. seçilen Edremit Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrencisi Eyyub Ensar Tüfekçi, Resim dalında 2. Seçilen Bandırma Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Yusuf Tuğra Koyuncuoğlu, Resim dalında 3. seçilen Balıkesir Atatürk İlkokulu öğrencisi Nehir Tonguç ile;
Şiir dalında 1. seçilen Necip Fazıl Ortaokulu öğrencisi İsmail Arda Bayer, Şiir dalında 2. seçilen Dursunbey İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Ortaokulu öğrencisi Fatih Doğdu, Şiir dalında 3. seçilen Balıkesir Altıeylül Ortaokulu öğrencisi Burak Araç ve Kompozisyon dalında 1. Seçilen Bigadiç Maden Teknik Arama Lisesi öğrencisi Ese Onur Ercan, Kompozisyon dalında 2. Seçilen Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi öğrencisi Zehra Sude Turgut, Kompozisyon dalından 3. seçilen Balıkesir 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Arife Elif Küçükçakır’a ödülleri protokol tarafından verildi.
HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ
54.  Kütüphane Haftası dolayısıyla düzenlenen programda bir konuşma yapan Vali Ersin Yazıcı, ” Dereceye giren öğrencilerimizi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Medeni cesareti göstermek lazım. Bu tür yarışmaların sayının artmasını istiyoruz. Balıkesir’de 1 yılı aşkın bir süredir BENGİ Projesiyle her okulumuzda okuma saatleri yapılıyor. Haftada iki okula gidiyorum. Balıkesir okuyan başarılı bir şehir. Ama kitap okuma oranlarında nüfusumuza göre çok daha iyi noktalara hep birlikte geleceğiz. Okuyan bir nesil Türkiye’ye yakışan bir nesildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin çok büyük hedefleri var. Çok yakın bir gelecekte dünyanın on büyük ekonomisinden dünyanın on büyük devletinden biri olacağız. İlk onda olmanın olmazsa olmazlarından birisi de okuyan toplum olmak. Dünyada 86. sıradayız. Bu bize yakışmıyor. Çok yakın bir gelecekten ilk onda olmamız gerekiyor. Bunun için herkesin gayret etmesi gerekiyor. En küçüğümüzden en büyüğümüze kadar. Kütüphanelerimiz modernize olarak yoluna devam edecek. Artık kitaba ve bilgiye ulaşmak çok hızlandı ve kolaylaştı. Gençlerimizin kitaba elle dokunarak okumasında fayda var diyorum. Bu hafta ile birlikte yeni bir heyecan başlasın inşallah. Okuyan bir şehir olalım. 81 il içerisinde de Balıkesir çok kısa bir gelecekte ilk üçte olacak. Bunu da hep birlikte başaracağız. Haftamızı kutluyorum. Hepinize başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu.
Son olarak 54. Kütüphaneler Haftası kutlama programı çerçevesinde Vali Ersin Yazıcı ve davetliler BENGİ Projesi kapsamında kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.