Bigadiç'li Engelliler Çanakkale'yi Gezdi | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Bigadiç’li Engelliler Çanakkale’yi Gezdi

Paylaş
 
Çanakkale’ye giden Bigadiç Engelliler Derneği Başkanı Muhammet Okçuoğlu, Proje Koordinatörü 75. Yıl Eti Holding İlkokulu Müdürü Recep Saylak, Dernek Yönetimi ve üyeleri başta Çanakkale Şehitler Abidesi, Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı ve Deniz Savaşları, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Sargı Yeri Hastane Şehitliği, Ertuğrul Koyu Yahya Çavuş Şehitliği, Anzac Koyu, Arıburnu, Mehmetciğe Saygı Anıtı, Kanlısırt ve  Avustralya Anıtı, Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler, Lağım Savaşlarının Geçtiği Tüneller, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Atatürk Anıtı, Atatürk’ün Vurulduğu ve Gözetleme Yeri, Anafartalar Ovasını Kuşbakışı Gözetleme Yeri, Yeni Zelanda Anıtı ve Mezarlığı, Bigalı Köyü Atatürk Evi olmak üzere şehrin tarihi yerlerini gezdi.
Proje Koordinatörü 75. Yıl Eti Holding İlkokulu Müdürü Recep Saylak, ”Bigadiç Engelsiz Buluşma Alanı” projesi ile Çanakkale`yi gezme fırsatı yakaladıklarını söyledi.
Gezinin aylarca evinde kapalı yaşayan engelliler için son derece isabetli olduğunu belirten Proje Koordinatörü 75. Yıl Eti Holding İlkokulu Müdürü Recep Saylak, ”Engelli bir kardeşimizin sosyal yaşama bağlanması noktasında yapılmış olan bu gezi; Çanakkale`nin ruhuyla da birleşince, engelli yaşamda azmin ve kararlılığın bir çok engeli aşabileceği noktasında birleştik. Yorgunluk belirtisi bile göstermeyen engelli vatandaşlarımızın gözlerindeki sevinç ve mutluluk bir kez daha onların engel tanımadıklarını gözler önüne serdi. Sosyal yaşama ve topluma kazandırma adına bu tarz gezilerin son derece faydalı ve isabetli olacağını gördük. Bu tür sosyal aktivitelerimiz devam edecek” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.