BİGA'DA İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ GÜNLERİ BAŞLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BİGA’DA İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ GÜNLERİ BAŞLADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Biga Ticaret Borsası işbirliğinde gerçekleştirilen Biga Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin 3’üncüsü bugün Halk Bankası yanındaki Kasaplar Sokak’ta açılış töreni ile başladı.

Biga’da esnaflara kazanç sağlayarak yerel ekonomiyi canlandırmayı ve halkın hoş zaman geçirmesini amaçlayan Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin 3’üncüsünün açılışı protokol konuşmaları, Biga Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve bereket helvası dağıtımıyla gerçekleşti.

Açılışa Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası Başkanı Emin Aktaş, CHP Biga İlçe Başkanı Özgür Ceylan, belediye meclis üyeleri, organizasyon komitesi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“İŞLERİN AZALDIĞI GÜNLERDE CANLILIK HEDEFLİYORUZ”

Açılışta konuşan Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur; indirimli alışveriş günlerinin esnafın iş yapamadığı bir dönemde yapıldığını belirttiği konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Şehitler diyarı Çanakkale ilinin en büyük ilçesi olan Biga’mız her türlü iklim ve doğa koşullarına sahip eğitim düzeyi yüksek tarım ve hayvancılığı sanayisi yüksek çağdaş yaşamı destekleyen farklı kültürleri kardeşçe yaşadığı Güney Marmara’nın en şirin ilçesidir. Yeni yılı karşılaşacağımız 2017 yılı sonunda sizlere keyifli alışverişler ve iyi eğlenceler diliyorum. İşlerin azaldığı kış aylarında ekonominin bir nebze canlanmasını sağlamak vatandaşlarımıza keyifli alışverişler sunabilmek amacıyla çeşitli etkinlikler ve indirimli alışveriş günleri düzenlemiş bulunmaktayız. Organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Belediye Başkanı İsmail Işık’a ve tertip komisyonuna teşekkür ediyorum. Bizler esnaf ve sanatkârlar olarak değişen ve büyüyen Biga’mıza katma değer yaratmaktan mutluluk duyuyoruz. Esnaf ve sanatkârlar ekonominin temel taşıdır.

Esnaf ve sanatkârını desteklemeyen hiçbir toplum ayakta duramaz. Esnaflar olarak Ahilik kültüründen gelen geleneği yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. Esnaf olarak kendi işimizi kendi imkânlarımızla kurmuş, hiç kimseden beklentiye girmemiş devlete katma değer yaratan ve yanında işçi çalıştırarak istihdam sağlayan insanlarız. Sayıları gün geçtikçe artan alışveriş merkezlerinin karşısında direnen esnafımız düzenlemiş olduğumuz indirimli alışveriş günleriyle esnafımıza katkı sağlayabilirsek mutlu oluruz.”

“BU SOĞUĞA RAĞMEN…”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanvekili ve Biga İndirimli Alışveriş Günleri Komite Başkanı Jale Kırbaş ise konuşmasında; “Bu soğuk havada bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. 3. Biga İndirimli alışveriş günleri bugün başlıyor. Halkımıza ve Esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ESNAFLARIMIZ İSTEDİĞİ SÜRECE…”

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ise konuşmasında; “Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin ilkini gerçekleştirdiğimizde esnaflarımız 3. bayram havası yaşadıklarını söylediler ve bizler de odalarımız ile birlikte bu etkinliğimizi devam ettirme kararı aldık. Bugün 3’üncüsünü yapıyoruz. Biga halkı istediği sürece de yapmaya devam edeceğiz. İlçe merkezimizin düzenlemesini bir açık hava alışveriş merkezi haline getirdikten sonra bu tarz etkinlikler yapmaya başladık. Her yıl üstüne koyarak devam ediyoruz.

Biga’nın tüm dinamikleri ile el ele verdik ve Biga’yı büyütmeye, geliştirmeye devam ediyoruz.

Soğuk havada bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“İNDİRİMLER CİDDİ MANADA OLSUN”

Açılışa katılan Biga Kaymakamı Mustafa Can ise konuşmasında; “Biga İndirimli Alışveriş Günleri’nin Biga’ya Bigalılara hayırlı olmasını diliyorum. Tabiki ilçe bazında baktığımız zaman bu tarz etkinliklerin olması çok güzel bir şey. Esnaf odası başkanımıza çağrımız olsun, madem bu şekilde etkinlikler yapıyoruz. Esnafımızdan ciddi manada indirimler bekliyoruz ki; halkımıza faydası olsun ki amacına ulaşsın. Tekrar bu etkinliğin Bigalılar ile buluşmasında faydası olan başta belediyemize, odalarımıza ve organizasyon ekibine çok teşekkür ediyorum. Biga indirimli alışveriş günlerinin tüm halkımıza ve esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılış töreninin ardından Çan Caddesi’nde ve kimi sokaklarda ve meydanlarda sobalar kuruldu. Bigalılar soba başında kestane pişirip, sokak çalgıcılarının müzikleriyle eğlenmeye başladı. Etkinlikler 4 gün sürecek. Etkinlikler süresince konserler, yerel mağazalarının ürünlerinin sergilendiği defile yer alacak. Şenay Akay ve Hasan Yalnızoğlu defilede yer alacak ünlü isimlerden. Bigalı müzisyenlerin konserlerin yanı sıra Yusuf Güney konseri ile Pazar günü indirimli alışveriş heyecanı tamamlanacak.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.