BİCAN: OLAĞANÜSTÜ BİR DURUMDU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BİCAN: OLAĞANÜSTÜ BİR DURUMDU

Paylaş
 

Bandırma Ulaşım Aş. Başkanı Bülent Bican Aralık ayında Bandırmada etkili olan kar yağışı sırasında oluşan ulaşım sıkıntıları ile ilgili İlk Haber Gazetesine açıklamalarda bulundu.

”CUMARTESİ GÜNÜ HARİÇ TÜM GÜNLER ÇALIŞTIK”

Bazı basın açıklamalarında sanki Ulaşım Aş.’nin yollar açık olmasına rağmen kasten araçlarını trafiğe çıkarmıyormuş algısının oluşturulduğunu söyleyen Bican, ” Bandırma tarihinde görmediği bir kar yağışı ile karşı karşıya kaldı. Ulaşımda aksamalarda tabi ki oldu. Cumartesi günü tüm gün araçlarımız garajdan çıkamadı, ki zaten kar yağışının ilk günüydü ana yollar dahil olmak üzere tüm yollar kapalıydı. Pazar günü her iki belediye ekipleri de yolları  açtı derken tipi tekrar kapattı. Araçlarımız kar yağışının ilk günü hariç hep çalıştı.”dedi.

Araçlarının Cumartesi günü haricinde trafiğe çıkarak çalıştığını söyleyen Bican, ” Olağan üstü bir durumdu. Cumartesi günü trafiğe çıkamadık. Onun dışında bütün günler zorda olsa ulaşımı sürdürmeye çalıştık. Hatta araçlarımızda ki cihazları kapattık yolcularımızdan ücret almadık. Çünkü yolcu örneğin Hacıyusuftan biniyor Levent Mahallesinde son durakta inecek. Araçlar gidebildiği noktaya kadar gidiyor kardan dolayı kaldığı noktada yolcular inmek durumunda kalıyor. Mağduriyet olmaması için bir kaç gün cihaz açmadık.

Bazı güzergahlarda belediye kepçesi önde yol açtı bizim araçlarımız arkalarından gitti. Zor şartlarda ulaşımı sürdürdük. Kar yağışının ardından yapılan bazı basın toplantılarında sanki biz araçlarımızı kasten trafiğe çıkarmamışız gibi konuşuldu. Öyle bir şey olabilir mi ? Bandırma girişinde ki garajımızda araçlarımız kardan saplandı. Belediye ekipleri tarafından garaj temizlendikten sonra aktif olarak çalıştık. Bandırma Belediyesinin sultan araçları çalışırken yollar açıktı. O zaman bizim araçlarımızda çalışıyordu zaten. ” dedi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.