BEYAZ MASA'DA ENGELLER KALKIYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BEYAZ MASA’DA ENGELLER KALKIYOR

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa personeli, işitme veya konuşma engelli vatandaşlarla daha iyi iletişim kurmak, onlara, kolay ve hızlı bir şekilde, daha kaliteli hizmet vermek amacıyla, Halk Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla “İşaret Dili Eğitimleri” alıyor.

Böylece; Beyaz Masa uzman personelinin işitme-konuşma engelli vatandaşların kendilerini ifade ederken kullandıkları işaret dilini öğrenip, onlarla rahat iletişim kurabilmek, her türlü hizmete sorunsuz bir şekilde kolayca erişebilmelerini sağlamak için çalışacakları bildirildi. 
 
ÖNCELİK, KALİTELİ VE EŞİT HİZMET
 
Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekibinin, işaret dili eğitimiyle engelli vatandaşların kendilerini daha rahat ifade edebilmeleri, diğer vatandaşlarla her noktada eşit koşullarda ve en yüksek kalitede hizmet alabilmesinin önündeki engellerin kaldırılması amaçlanıyor. Ayrıca, işitme ve konuşma engelli vatandaşlar ile belediye arasındaki iletişimin önündeki engelleri kaldırmak yolunda da önemli bir mesafe katedilmesi hedefleniyor. Yine bu eğitim ile Beyaz Masa, sosyal yaşamda da işitme ve konuşma engelli vatandaşların işlerini kolaylaştırmak, onların talep, istek, dilek ve şikayetlerine kulak vermek adına önemli bir adım atmış oldu.
 
BAŞKAN UĞUR: “HER VATANDAŞIMIZ BİZİM İÇİN KIYMETLİDİR”
 
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu eğitimler ile engelli vatandaşlar ile belediye arasında sağlıklı bir iletişim köprüsü kurulmasının amaçlandığını kaydetti. Her vatandaşın kendileri için kıymetli olduğunun altını çizen Başkan Uğur, “Biz bu eğitimler ile engelli vatandaşlarımızla, belediyemiz arasında sağlıklı bir iletişim köprüsü kurmayı, onların talep, dilek, istek, şikâyet ve önerilerini doğru biçimde bizlere ulaştırmalarını sağlamayı hedefledik. Her vatandaşımız bizim için kıymetlidir. Biz bu bilinçle hareket ediyor, bu şehirde yaşayan bütün vatandaşlarımızla sağlıklı ve engelsiz bir iletişim kurarak onlara hizmet etmeyi önceliyoruz. Bu eğitimleri alan Beyaz Masa birimimizdeki uzman ekibimiz, engelli vatandaşlarımızın sorunlarını, isteklerini, taleplerini daha kolay tespit edebilecek ve onlara daha iyi hizmet verebilmemiz noktasında onların elçisi olacaktır” dedi.  
 
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekipleri; engelsiz yaşama dokunmak, toplumun farklı kesimlerini bu sürece dahil ederek farkındalığı artırmak ve hayatın aynı dili paylaştıkça çok daha anlamlı olduğu gerçeğini vurgulamak çalışıyor.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.