BETER ve KÖPEĞİ CİGULİ ÖLÜMSÜZLEŞİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BETER ve KÖPEĞİ CİGULİ ÖLÜMSÜZLEŞİYOR

Paylaş
 

BETER VE KÖPEĞİ CİGULİ’NİN HEYKELİ DİKİLİYOR

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma’nın simgesi olan Beter ve köpeği Ciguli’nin heykelini yaptırıyor.

Bandırma’nın simgesi olan Beter lakaplı Metin Çokgezerler, Bandırmaspor’un Gümüşhane deplasmanında geçirdiği kalp krizinden sonra yaşama veda etmişti. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza Beter’in vefatını öğrendikten sonra cenaze aracıyla birlikte iki personeli görevlendirip Gümüşhane’ye göndermişti. 10 Mart Salı günü öğle namazına müteakiben Haydar Çavuş Camisinden Şehir Mezarlığı’nda görkemli bir törenle defnedilmişti.

“HEYKELİNİ DİKERİZ”

Cenaze namazından önce doğduğu Çınarlı Mahallesinde helallik için getirildiğinde Başkan Mirza, Beter’e gösterilen sevginin kayıtsız kalmayacağını, gerekirse Beter’in heykelini dikebileceklerini ifade etmişti. Başkan Mirza, Beter’in köpeği Ciguli’nin barınağa alınıp sahiplenilmesi isteğine karşı çıkmış: “Ciguli, Beter ile birlikte özgür yaşamın bir simgesidir. Ciguli artık Beter’in bir emaneti olarak tüm Bandırmalılarındır. Ciguli’ye gereken imtiyaz herkes tarafından gösterilecektir” demişti.

BETER ve KÖPEĞİ CİGULİ ÖLÜMSÜZLEŞİYOR

Adı kimsesiz olsa da Beter’in kimsesizlerin kimsesi, Bandırma’nın sembol ismi olduğunu ifade eden Başkan Mirza; “Beter ve köpeği Ciguli Bandırmamızın simgesidir. Cenazesindeki kalabalıktan ve ölümünden sonra gelen başsağlığı mesajlarından da bunu görebiliyoruz. Beter’i ve köpeği Ciguli’yi Sevgi Yolundaki bankta, ya da törenlerde Atatürk büstünün önünde saygı duruşundayken görürdünüz. İyi bir Bandırmaspor taraftarıydı. Hayalini kurduğu şampiyonluğu görememişti ama Şampiyonluk Kupasıyla taraftarlarımız mezarında ziyaret etmişti. Biz de Bandırmamızın simgesi olan Beter’i ve onun köpeği Ciguli’nin heykelini yaptırıyoruz. Beter, Sevgi Yolu’ndaki bankında, Bandırma’da aynı yerinde yaşamaya devam edecek. Biz de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kimsesizlerin kimsesi  olma konusunda hassasiyetimiz devam edecek” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.