BERABERLİĞİMİZE, KARDEŞLİĞİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BERABERLİĞİMİZE, KARDEŞLİĞİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesinde düzenlenen 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Nevruz kutlamalarına katıldı. Kutlamalarda Vali Yazıcı, protokol üyeleri ile birlikte Nevruz ateşini yaktı, yumurta tokuşturdu, daha sonra çekiç ile örste demir dövdü.

Nevruz kutlamalarında konuşan Vali Ersin Yazıcı, Nevruz’u kötü emellerine alet etmeye çalışanlara devletin izin vermeyeceğini söyledi.

NEVRUZ, BİR TÜRK GELENEĞİDİR
Nevruz’u başka amaçlarla kutlamak isteyenlere seslenen Vali Yazıcı, “Bugün burada Bahar Bayramı ve Dünya Orman Haftasını kutlamak için bir araya geldik. Ben bu ülkede Nevruz’u başka maksatlar ile kutlamaya veya bugünü bahane ederek kendi kötü emellerini alet etmeye çalışanlara bir kaç söz sarf etmek istiyorum. Nevruz, bir Türk geleneğidir, Orta Asya’dan gelmektedir. Baharı karşılama için halkımızın kış bitiminde baharın güzelliklerini, o güzel müjdelerini karşılamak için yaptığı bir takım etkinliklerden oluşmaktadır.” dedi.

HALKIN TÜM KESİMLERİ TARAFINDAN KUTLANMAKTADIR
Vali Yazıcı, “Türkü ile Kürdü ile Lazı ve Çerkezi ile hep birlikte bir millet olmamıza rağmen bazı hainler bu günü kendilerinin özel veya birilerine mesaj vermek adına ya da Türkiye Cumhuriyetine meydan okumak adına etkinlik olarak düzenlediği, tören yaptığı veya yapmaya çalıştıkları bir gün gerçekleştirmeye çalıştılar. Geldiğimiz an itibarı ile ülkemizin birçok noktasında bugün layık olduğu, gerektiği ve milletimize yakışır vaziyette kutlanmaktadır. Baharın ilk günü olarak kabul ettiğimiz bugünün bizim için önemli olduğu herkes tarafından bilinmesi gerekir. Dolayısıyla siyasi amaç uğruna ve hainlik etmek uğruna kullanılamaz. Zaten Türkiye Cumhuriyeti Devleti de buna müsaade etmedi. Nevruz artık kutlanması gerektiği şekilde halkın tüm kesimleri tarafından kutlanmaktadır.” dedi.

TÜRKİYE’NİN BİR VE BERABER OLMASININ İŞARETİ
Nevruz’un, Türkiye’nin bir ve beraber olmasının işareti olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Her zamankinden daha fazla birbirimize kenetlenmemiz gereken bugünlerde, milletçe birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmalıyız. Bugün yakılan ateş, şiddetin ve öfkenin değil, aksine gönüllerimizdeki sevginin, dostluğun ve kardeşliğin meşalesidir. Bir bayram coşkusuyla karşılanan Nevruz’un, özüne uygun biçimde kardeşçe kutlanmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın Nevruz’unu kutluyorum.” diye konuştu.

NEVRUZ ATEŞİNDEN ATLADILAR, DEMİR DÖVÜP, YUMURTA TOKUŞTURDULAR
Konuşma sonrası öğrenciler Nevruz Şiiri okurken, Halk oyunları ekibinin gösterileri de Nevruz kutlamalarına renk kattı. Gösterilerin ardından Vali Ersin Yazıcı örste demir dövdü, yumurta tokuşturdu, yakılan nevruz ateşinin üstünden atladı. Vali Yazıcı daha sonra fidan dikerek, çocuklarla yakından ilgilendi.

Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesindeki Nevruz kutlamalarına Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, İl Garnizon Komutan Vekili Bakım Albay Cengiz Cömertoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Baro Başkanı Avukat Erol Kayabay, Vali Yardımcısı Bayram Ali Köse, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Baştürk, Prof. Dr. İlter Kuş, Prof. Dr. Şakir Sakarya, Balıkesir Orman Bölge Müdür Vekili İsa Çapkın ile çok sayıda protokol mensubu ve öğrenciler katıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.