BENGİ PROJESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOL İMZA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BENGİ PROJESİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOL İMZA TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Paylaş
 

Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) tanıtım ve iş birliği protokol imza toplantısı Balıkesir Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantı ve protokol imza törenine Vali Ersin Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Baro Başkanu Av. Erol Kayabay, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, fakülte dekanları, il müdürleri, oda temsilcileri, eğitim yöneticileri, hayırseverler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Balıkesir Valiliği himayesinde düzenlenen toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Bengi Tanıtım filminin seyredilmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker proje hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

OKUMAYA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ
BENGİ Projesi’nin Balıkesir genelinde 14 bin personel, 183 bin öğrenci ile birlikte uygulanmakta olduğunu, öğretmen ve öğrencilerimize büyük fayda sağlayacağını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, “Bu projede okumaya büyük önem veriyoruz. Hür okumak, geniş bir perspektifle okumak, ufkunu geliştirici okumak önemlidir. Öğrencilerimize okumanın ehemmiyetini kavramalarını sağlamalıyız. Akademik Başarı, Değerler Eğitimi, Sosyal-Kültürel-Sanatsal ve Sportif Faaliyetler, Okul Aile Toplum Çalışmaları başlıkları altında toplayıp projelendiren BENGİ, ilimizde eğitimin kalitesini artırmak için yapılacak çalışmaları içermektedir. “Dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker konuşmalarında, BENGİ ‘nin eğitim adına yapacağımız her şeyi planlamak ve birlikte çalışmak ve birlikte birbirimizden haberdar olmamızı sağlayan bir proje olduğunu belirtti.

OKUMA SAATLERİNE AKTİF OLARAK KATILIN
BENGİ Projesi hakkında görüşlerini dile getiren Vali Ersin Yazıcı ise ” BENGİ; Balıkesir’de eğitimin niteliğini artırmak için yola devam projesidir. Biz her şeyin merkezinde olan insanın çocuk yaştan itibaren sorumlu kişileri olarak artı olarak ne üretebiliriz derdi ile yola çıkmaya gayret ettik. Bunu yaparken de artık modern çağın modern yönetim anlayışının bana göre zorunluluğu olan günümüzde de çalıştaylar yaparak ilgili kişi ve kurumları temsilen Ayvalık’ta toplandık ve eğitimin sorunlarını, neler yapabileceğimizi 2 gün boyunca üniversiteden gelen katılımcılarla tartıştık. Bu projede özellikle buradaki kurum ve kuruluşlardan şunu istiyorum: Birtakım değerlerin kazandırılması konusunda yardımlarınızı esirgemeyiniz. Bunu ülkeniz için yapın. Ben bütün belediye başkanlarımızdan okullarda okuma saati yapmalarını istiyorum. Her okula dokunmalarını istiyorum.” dedi.

BU ŞEHRİN ÇOCUKLARI HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR
Kitap okumanın önemine vurgu yapan Vali Yazıcı, “Sizlerin katılımıyla okuma ile ilgili bir seferberlik başlatılsın istiyorum. Etkileşim anlamında çocuklardan başlamasını istiyorum .Bu alışkanlığın çocukken başlaması lazım. Ülkemiz için vatanımız için bunu yapmamız lazım. Özel gayret istiyorum. Belediye başkanları okuma saatlerine katılsınlar. İnsana yapılan yatırım en büyük yatırım buna hakkımız var diye düşünüyorum. Tüm belediye başkanlarının her okulda okuma saati yapmasını istiyorum. Her okula dokunmasını istiyorum. Diğer kurum ve kuruluşların emniyetten, jandarmadan, sağlık teşkilatından, tarım teşkilatına kadar bütün arkadaşlarımın okulla tanışmasını istiyorum. Okuma saatlerine katılmasını istiyorum. Lütfen beklemeyiniz. Okullarımıza çocuklarımıza dokununuz.Bu şehrin çocukları her şeyin en güzelini hak ediyor. Hep beraber seferber olalım istiyorum hep beraber bir şeyin ucundan tutarsak güzel bir sinerji oluşur. Çok güzel ve büyük sonuçlar alırız diye düşünüyorum. Olaylara insan odaklı bakalım.”dedi.

KİTAPLARI ADRES GÖSTERİYORUZ
Eğitimin daha da nitelikli hale gelmesi için hep birlikte çaba gösterdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, “BENGİ çok kapsamlı bir eğitim projesi. Değerler eğitiminden, kurumlar arası iş birliklerine; sosyal ve sanatsal faaliyetlerden, mesleki gelişim programlarına uzanan pek çok başlıkta uygulama alanı bulunuyor. Nihai amacımız, Balıkesir’in pırıl pırıl evlatlarının çok daha nitelikli eğitim almasını temin etmektir. Çocuklarımıza, daha iyi insan olmak için kitapları adres gösteriyoruz. “dedi.

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Konuşmaların ardından Vali Yazıcı ve Başkan Uğur’un da katılımı ile Bengi Projesi paydaşları tarafından işbirliği protokol imzalandı. İmza töreni ardından yine Bengi projesi kapsamında Vali Yazıcı, Başkan Uğur ve İl Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker’in katılımı ile “Mobil Özel Eğitim Projesi İş birliği Protokolü” imzalandı.

Bir önceki yazımız olan SARAYLAR İSKELESİNE ARITMA TESİSİ MÜJDESİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.