BELEDİYELER NE YAPACAKLAR? | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BELEDİYELER NE YAPACAKLAR?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Resmi Gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre Atık Su ve Katı Atık Ücretlerinde Süre Uzatımı yapıldı.  Yapılan süre uzatımı 31.12.2017 tarihine kadar Belediyelerin vatandaşlardan Atık Su ve Evsel Katı Atık ücreti almamalarının önünü açıyor. Daha önce uzun tartışmalara konu olan atık su meselesinde Belediyelerin  nasıl bir tavır takınacağı  merak konusu.

İşte Resmi gazetede yayımlanan Atık Su ve Evsel Katı Atık Ücretlerinde Süre uzatımıyla ilgili yönetmelik;

” Belediyelerimiz, Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğe istinaden atık ücreti tahsil etmektedir. Ancak belediyelerin sorumluluğunun başladığı tarihten itibaren bazı sorunların ortaya çıkması nedeniyle Yönetmeliğe uyum süreci üç kez uzatılmıştır.

25/01/2017 tarihli ve 29959 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile Yönetmeliğin Geçici 1’inci maddesinde yer alan süre 31/12/2017 tarihine kadar uzatılmıştır. Düzenlemeye göre tarife belirleme, abonelik, sözleşme, teknik alt yapı eksiklikleri ile kendi aralarında maliyet ve bölüşüm hesabı yapmayanlar da dâhil olmak üzere, uyum sağlayamamış olan atık su altyapı yönetimleri ve evsel katı atık idareleri, 31/12/2017 tarihine kadar bu Yönetmeliğe uyum sağlamakla yükümlüdürler.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.