BELEDİYE İŞÇİSİNİN DUYARLILIĞI İLE YAŞAMA DÖNDÜLER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BELEDİYE İŞÇİSİNİN DUYARLILIĞI İLE YAŞAMA DÖNDÜLER

Paylaş
 

Çanakkale’nin Biga ilçesinde Emrah Yıldız isimli temizlik işçisi, çöp konteynerinden gelen sesler üzerine merak edip bakınca kötü görüntüyle karşılaştı. Emrah’ın durumu üstlerine bildirmesiyle, çöp poşeti içinde bırakılan 6 minik kedi yavrusu Biga Belediyesi ekiplerince bakıma alındı.

Biga Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde bakıma alınan kedi yavruları, sıcak ortam ve iyi beslenmeyle 2 saat içinde kendilerine geldiler.

Temizlik İşleri’nden Şantiye Şefi Sedat Demirel ise; “Mumcular Caddesi başında Çiçeklidede Taki Durağı yanında sabah 08:30 sıralarında çalışma arkadaşlarımızdan gelen bilgi üzerine konteyner içinde çöp poşetine yerleştirilmiş ve yeni doğmuş 6 kedi yavrusu bulduk. Başta ölü sandık. Ancak şantiyede soba yaktık. Sıcağın etkisiyle minik yavrular kendilerine geldiler. Eczaneden şırınga aldık. Süt ile besliyoruz. Belediyemiz veterineri arkadaşımızın da desteğiyle minikleri hayata tutundurduk. Bu konuda zaman kaybetmeden bize haber veren Emrah arkadaşımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Kedi yavrularının çöp konteynerine gelişigüzel çöp poşeti içinde bırakılmasına da tepki gösteren Şantiye Şefi Demirel; “Bir insan neden bu yeni doğmuş yavruları çöp konteynerine bırakır, anlaşılır gibi değil. Bilinçsizce evcil hayvan alınmamalı. Bilgi sahibi olunmalı önce” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.