BELEDİYE BAŞKANI MİRZA POLİS BAYRAMINI KUTLADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BELEDİYE BAŞKANI MİRZA POLİS BAYRAMINI KUTLADI

Paylaş
 

BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA’NIN “POLİS TEŞKİLATININ 172. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ VE POLİS HAFTASI” MESAJI
Ülkemizin güvenliği ve ulusumuzun huzuru için canını ortaya koyarak görev yapan polislerimiz, çağdaş, demokratik, laik Cumhuriyetimizin en önemli güvencelerinden biridir.
Bu kutsal görevi yerine getirirken polisimiz, Cumhuriyetimizin temel ve vazgeçilmez ilkelerini kendine rehber edinir. Görevini yerine getirirken, çağdaş hukuk normlarına, insan haklarına, hukuk devletinin gereklerine de özel önem gösterir.
Geçmişte bu konularda yaşanan kötü örnekler, Türk Polisinin kahramanlığına, devletine bağlılığına, ulusuna olan sevgi ve saygısına asla gölge düşüremez. Ulusumuz ile Türk Polisi arasındaki karşılıklı saygı ve güveni hiçbir güç yok edemez.
Polisimiz, toplumun huzurunu bozacak her türlü düşüncenin karşısında, yıkılmaz bir kale olarak durmaktadır. Bu konumuyla dosta güven, düşmanlara korku vermektedir. Bu kutsal görevi yerine getiren polislerimiz, her türlü koşulda bizlerin huzurunu sağlamaya yeminlidir. Kendi yaşantısından özveride bulunma pahasına da olsa yurttaşların huzurunu sağlamak, onlar için en önemli görevdir.
Bu uğurda gerektiğinde canını bile ortaya koymaktan çekinmez.. Polisimiz için, ulusumuz ve Cumhuriyetimiz uğruna, çok değer verdiği şehitlik mertebesine ulaşmak, en büyük onurdur.
Demokratik hukuk devletinin, Atatürk ilke ve devrimlerinin güvencesi Türk Polis Teşkilatımızın 172. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyorum.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.