foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA’NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

icerik_ramazan_webalt_2
Paylaş
 

Gönül dünyamızda unutulmaz güzellikler bırakarak uğurladığımız Ramazan ayı sonunda, sevinç ve coşku ile bayramı karşılıyoruz.

Özlemle beklenen bayramlar, toplum yaşantımızda çok önemli bir yer tutuyor. Bayramlar, hepimizin yüreğinde farklı bir heyecan yaratıyor.

Bu heyecan, bayram sevinciyle her türlü küskünlük ve kırgınlıkların unutulması, gönüllerimizin sevginin sonsuz güzelliği ile dolması, hediyeleşme ve zor durumda olan kardeşlerimizin sıkıntılarını paylaşarak, onların da bayram sevincine ortak edilmesinin heyecanıdır.

Bu heyecan, büyüklerimize yaptığımız ziyaretlerle onları mutlu etmenin, ellerini öperek onların hayır dualarını almanın, yüzlerinde bir tebessüme neden olabilmenin heyecanıdır.

Bu heyecan, hediyelerle sevindirdiğimiz çocuklarımızın bayram mutluluğunu zirveye çıkarmanın heyecanıdır.

Bu heyecan, huzur evlerinde, çocuk yuvalarında, hastanelerde, cezaevinde bulunan kardeşlerimizin de bayram sevincini paylaşabilme heyecanıdır.

Böylesi pek çok güzelliği bizlere yaşatan bayramdan beklentilerimiz de oldukça fazla. Bu güzel duyguları yaşarken; dünyanın pek çok yerinde süren savaşlar nedeniyle çok büyük acılar yaşayan insanlarımızın bu dramının artık sona ermesini, tüm dünyaya barışın egemen olmasını diliyoruz.

Sıkıntılı dönemlerden geçen ve son bir yılda çok farklı sorunlarla karşı karşıya kalan ülkemizin, artık huzura kavuşmasını diliyoruz. Şehit haberleriyle yüreğimizin artık yanmamasını diliyoruz. Halkımızın en çok ihtiyacı olduğu birlik ve kardeşliğin en güçlü biçimde oluşturulmasını diliyoruz. Toplumun tüm kesimleri arasında güçlü bir sevgi köprüsünün oluşturulmasını diliyoruz.

Çünkü yaşanan zor günleri acı çekmeden atlatabilmemizin yolu buradan geçiyor. Birbirimizi seversek, birlik ve kardeşliğimize sahip çıkarsak, geleceğe de umutla bakabiliriz. Önümüze çıkan her türlü zorluğu kolayca aşarız.

Bayramın bu konuda bize yeni bir uyanış ve kararlılık getireceği inancıyla başta Bandırmalı hemşerilerim olmak üzere tüm ulusumuzun ve İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar, barış ve huzur dolu günler dilerim.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.