BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA'NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA’NIN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Paylaş
 

Bayramlar sevinç ve neşe günleridir. Kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu günlerdir. Hayatı anlamlı kılan en önemli değerlerden biri olan sevgiyle herkesin kucaklaştığı günlerdir. Eşimize, dostumuza, komşumuza, arkadaşlarımıza, hatta hiç tanımadıklarımıza bile içten gelen bir gülümsemeyle sarıldığımız günlerdir.

Bayramların bize sunduğu bu güzelliklerin tüm yıl boyunca sürmemesi için aslında hiçbir neden yok. Ama ne yazık ki farklı nedenlerle bunu sürdüremiyoruz. Dünyaya baktığımızda pek çok yerde hep acı ve sıkıntılar var. Özellikle Müslüman ülkeler ne yazık ki hep bir karmaşa, savaş ve gözyaşıyla yaşıyorlar. Egemen güçler, silah satarak servetlerine servet katma uğruna masum insanların, çocukların öldürülmesine neden oluyorlar. Yaralananlar, dağılan aileler, paramparça olan hayatlarla kirli güçler dünyamızı inanılmaz kirletiyorlar.

Pek çok ülkede Müslümanlar, bayramın güzelliğini bile doyasıya yaşayamıyorlar. Onların acılarını yüreğimizde yaşarken, bizlerin bugün bu güzel ülkede özgürce yaşayabilmemizi borçlu olduğumuz yüce ATATÜRK ve aziz şehitlerimizi de saygı ve rahmetle anıyorum.

Ramazan ayı ile birlikte daha da yoğunlaşan yardımlaşma ve dayanışma gayretlerimizin, pek çok kardeşimizin bayram sevincine ortak olabilmesine katkı sağladığına inanıyorum. Bayram günlerinde de zor durumda olanlara uzattığımız yardım eli ve içten dualarımızla bayramları hepimiz için gerçek bir bayrama dönüştüreceğimize inanıyorum.

Bu duygularla başta Bandırmalı hemşerilerim olmak üzere, ulusumuzun ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik getirmesini diliyorum.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAPILACAK!!! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.