BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA'NIN 23 NİSAN MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BELEDİYE BAŞKANI DURSUN MİRZA’NIN 23 NİSAN MESAJI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. Yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

23 Nisan 1920 Türkiye büyük millet Meclisinin kurulduğu gündür. Büyük Atatürk tüm ulusu ve kurtuluş savaşını bu Meclis’le yönetmiştir. Kurtuluşu bu meclisin aldığı kararlarla gerçekleştirmiş ve çağdaş bir cumhuriyet kurmuştur.
Bu özel günü Çocuk bayramı olarak Türk çocuklarına armağan etmiştir. 23 Nisan dünyada kutlanan tek çocuk bayramıdır. Atatürk cumhuriyetle, padişahlığı ve tek adamlık kaldırarak egemenliği ulusa teslim etmiş “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” demiştir.

Bugünleri bize emanet eden başta Atatürk olmak üzere cumhuriyet kadrolarını ve bu toprakları vatan yapan tüm şehit ve gazilerimizi minnetle, şükranla, saygıyla anıyorum. Ulus egemenliğinin yönetime yansıdığı en güzel sistemin parlamenter sistem olduğuna inanıyorum.

Tüm çocuklarımıza savaşlardan uzak barış ve huzur içinde yaşayabilecekleri, parasız eğitim alabilecekleri bir Türkiye ve bir dünya diliyorum. Ulusumuz, tüm bayramlarımızı olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da sonsuza dek kararlılıkla kutlanmaya devam edecektir

Yaşasın Atatürk ilke ve devrimleri
Yaşasın Türkiye cumhuriyeti
Yaşasın demokrasi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.