foto-deniz1

BAÜN’E DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AÇILIYOR

12808_baun-e-dis-hekimligi-fakultesi-aciliyor
Paylaş
 

Balıkesir Üniversitesi kampüsüne bu yıl KYK ve Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak anlaşma ile 4 bin kişilik yurt kazandırılacağı ve üniversiteye açılması planlanan bölümler arasında da Diş Hekimliği Fakültesi’nin öncelikli olduğu öğrenildi.
KAMPÜSTE YURT KAPASİTESİ 5 BİN OLACAK
Balıkesir’de yerel bir gazeteye açıklamalarda bulunan Balıkesir Üniversitesi (BAUN) Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, üniversitede devam eden projeler ve yeni gelişmeleri ifade etti,rektörlük olarak önceliklerini kampüsteki öğrenci yurt kapasitesini artırmaya verdiklerini belirtti.

MORFOLOJİ BİNASI BİTTİ, MİMARLIK FAKÜLTESİ İLK KEZ ÖĞRENCİ ALACAK
Tıp Fakültesi Morfoloji binasının tamamlandığını ve yeni dönemde fakülte öğrencilerinin bu binada eğitim alacağını kaydeden Rektör Kerim Özdemir, “Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ek binası tamamlandı. Mimarlık Bölümü ayrıldı, Mimarlık Fakültesi yeni dönemde ilk kez fakülte olarak 100 öğrenci alacak. Merkez Kütüphane ve Oditoryum binasının temeli atıldı. Oditoryum binasında kongre, sunumlar ve müzik gösterileri yapılacak” dedi.

İLAHİYAT FAKÜLTE BİNASI İHALEYE ÇIKIYOR
İlahiyat Fakültesi inşaatının ihalesinin kısa sürede yapılacağını belirten Özdemir, “Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin projesi bakanlıktan onaylandı, proje ihalesi yapılacak. Savaştepe Meslek Yüksek Okulu binası tamamlandı, öğrenciler yeni binaya taşınacak. İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nun ihalesi yapıldı 3 milyon liraya tamamlanacak. Yıllık yatırım harcamamız 33 milyon lira. Ek ödeneklerle bu rakam 40 milyon liraya çıkabiliyor. Önümüzdeki yıl Diş Hekimliği Fakültesi’nin açılmasını istiyorum. 2018’de bunun açılması için YÖK’e teklif yapacağız kısa sürede Balıkesir’e Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandıracağız.”ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haberci Gazetesi

Bir önceki yazımız olan ŞEHİT ASKER GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.