foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BAŞPEHLİVAN OKULU’NUN KURTDERELİ SERÜVENİ

dy_1e29f19e21866f58fa9f691348224a4e
Paylaş
 

Cihan Pehlivanı Kurtdereli Mehmet Pehlivan anısına düzenlenen Geleneksel Kurtdereli Güreşleri’nin finalinde Ali Gürbüz ile karşılaşan ve yaklaşık 1 saatlik mücadelenin ardından rakibini yenen Orhan Okulu altın kemerin daimi sahibi oldu. Okulu’nun Kurtdereli Serüveni 2015’de İsmail Balaban’ı, 2016’da ise Ali Gürbüz’ü yenerek başlamıştı.

Er meydanlarının “Geri vitesi olmayan pehlivanı” olarak anılan Orhan Okulu, “Allah’a şükürler olsun; Kurtdere’nin altın kemerini de ebedi olarak kuşanmayı nasip etti. Yağlı güreş camiasının en büyük 3 güreşlerinden ikisi olan Kurtdere ve Elmalı güreşlerinin altın kemerini ebedi olarak kuşandık. Üç yıldır üst üste bu er meydanında şampiyon olarak altın kemerin ilk sahibi oldum. Kurtdereli’nin altın kemeri ilk defa bana nasip oldu” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.