'BAŞKANLIĞA HAYIR DİYECEĞİZ' | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

‘BAŞKANLIĞA HAYIR DİYECEĞİZ’

Paylaş
 
google haberlerde takip et

MHP’de kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen genel başkan adaylarından Ümit Özdağ‘ın da aralarında bulunduğu beş milletvekili başkanlık sistemi için TBMM’de yapılacak oylamada ‘hayır’ oyu vereceklerini duyurdu.

Başkanlık sistemi siyasetin ana gündem maddesini oluşturmaya devam ediyor. Başkanlık sistemiyle ilgili çalışmalarını hızlandıran AK Parti‘nin bu konudaki anayasa değişiklik teklifini bütçe görüşmelerinin ardından TBMM gündemine getirmesi bekleniyor. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başkanlık sistemi ile ilgili tartışmaları yeniden başlatan MHP‘de ise genel başkanlık yarışında Genel Başkan Devlet Bahçeli‘nin karşısında yer alan 5 milletvekili teklif TBMM‘ye gelmeden oylarının rengini açıkladı.

MHP’li bir grup milletvekili Meclis’te basın toplantısı düzenleyerek başkanlıktan değil parlamenter sistemden yana olduklarını belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlık sistemi tartışmalarını başlattıktan  sonra referanduma gidilmesini savundu ancak partisinin içinden Bahçeli’nin tezlerine itiraz sesleri yükselmeye başladı. MHP’li bir grup milletvekili Mecliste basın toplantısı düzenleyerek başkanlıktan değil parlamenter sistemden yana olduklarını belirterek ‘hayır’ oyu vereceklerini söyledi.

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit ÖzdağAK Parti’nin başkanlık sistemi ile ilgili anayasa teklifine Mecliste “hayır” oyu kullanacaklarını belirterek, “Biz MHP milletvekilleri, Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz olarak parlamenter rejimin devamından yanayız. AK Parti’nin başkanlık teklifinin TBMM gündemine geldiği zaman geçmemesi için ‘hayır’ oyu vererek tavrımızı ortaya koyacağız” dedi.

Özdağ, Mecliste MHP’li Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu,  Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi.

Özdağ, başkanlık sistemi ile ilgili tartışmaların yeniden başlamasını eleştirdi.

Ümit Özdağ bir grup MHP’li milletvekilleri olarak başkanlık istemi ile ilgili anayasa değişikliğine Mecliste hayır oyu kullanacaklarını açıkladı. MHP’liler düzenledikleri basın toplantısında, başkanlık sisteminin TBMM’de kabul edilmemesi için çalışacaklarını ifade ederken, parti içerisinde kendileri gibi düşünen başka milletvekilleri olduğunu da iddia ettiler.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.