BAŞKAN YÜCEL YILMAZ; BALIKESİR, KUVAYİ MİLLİYE RUHU’NU İLELEBET YAŞACAKTIR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuvayi Milliye’nin Başkenti Balıkesir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıldönümü vesilesiyle mesaj yayımlayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Balıkesir’imiz Kurtuluş Savaşı kahramanlarının miras bıraktığı Kuvayi Milliye ruhunu ilelebet yaşatacaktır” dedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 6 Eylül Balıkesir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95’nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Balıkesir’i işgalden kurtararak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu için canını ortaya koyan kahramanların her biri rahmet ve minnetle anan Başkan Yücel Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi: “Balıkesir, Milli Mücadelede ateşinin ilk yakıldığı şehir olmasının yanı sıra düzenlemiş olduğu kongreler ve Kuvayi Milliye ruhuyla; ülkemizin bağımsızlığını elde etmesinde etkin bir vazife üstlenerek, onurlu bir duruş sergilemiştir.

BALIKESİR, TARİHİN ALTIN SAYFALARINDA YERİNİ ALDI
Ülkesi için canını feda etmeye hazır olan Balıkesir, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı bağımsızlık yürüyüşünde işgalci kuvvetleri büyük bir bozguna uğratarak tarihimizin altın sayfaları arasında yerini almıştır. Kurtuluş mücadelesini zaferle sonuçlandıran Türk Milleti; bugün de birlik ve beraberlik içerisinde istikbal mücadelesini başarıyla sürdürmektedir.

HEMŞEHRİLERİMİN KURTULUŞ GÜNÜ’NÜ KUTLUYORUM
Bu vesileyle Balıkesir’imizin ve ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Balıkesir’imiz Kurtuluş kahramanlarının miras bıraktığı Kuvayi Milliye ruhunu ilelebet yaşatacaktır. Tüm hemşehrilerimizin 6 Eylül Kurtuluş Günü’nü kutluyorum.”

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BAŞKAN YÜCEL YILMAZ; BALIKESİR, KUVAYİ MİLLİYE RUHU’NU İLELEBET YAŞACAKTIR

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x