BAŞKAN YILMAZ ZEYTİN FİDANI DİKTİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN YILMAZ ZEYTİN FİDANI DİKTİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında Kocaseyit Havalimanı’nda gerçekleştirilen ağaçlandırma etkinliğine katıldı. Başkan Yılmaz, diktiği fidanın can suyunu çocuklarla birlikte verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası kapsamında Havran’da bulunan Kocaseyit Havalimanı’na 138 zeytin fidanı dikimi gerçekleştirildi. “Bugün fidan yarın nefes” sloganıyla gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da destek verdi.

“MEMLEKETİMİZE FAYDALI OLSUN”

İlkokul öğrencileri ile üniversitelilerin de katıldığı programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Bir öğrencimizin sosyal medya paylaşımı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği destekle 11 Kasım’da 11 milyon fidan toprakla buluştu. Biz, Balıkesir olarak 377 bin 42 fidan diktik. Gençlerimizle, çocuklarımızla hep beraber iki dönüm arazi üzerinde diktiğimiz fidanların meyvesini inşallah Kocaseyit Havalimanı’na geldiğimizde tadarız. Gençlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu güzel etkinlik hepimiz için hoş bir anı. Ben çocukken diktiğim ağaca hala gidip bakıyorum. Bizim evin önünde bir tane servi var abimle beraber diktik, hep beraber bakıyoruz oraya gözümüzün nuru. İnşallah, buradaki zeytinlerimizden ve Türkiye’de diktiğimiz bütün ağaçlardan ülkemiz, memleketimiz faydalanır, hayırlı olsun.” diye konuştu.

Konuşma sonrasında eline kazmayı alan Başkan Yılmaz, fidan dikimini gerçekleştirdikten sonra fidanın can suyunu çocuklarla birlikte verdi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.