BAŞKAN YILMAZ, AKADEMİSYENLERLE BULUŞTU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN YILMAZ, AKADEMİSYENLERLE BULUŞTU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Karesi, katılımcı belediyecilik anlayışı ile oluşturulan Akademik Danışma Kurulu’nun ilk buluşmasına ev sahipliği yaptı. Balıkesir Üniversitesi’nden 35 akademisyenin şehre ve insana dair paylaşım yaptığı buluşmada konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Şehirle ilgili derdi olan ve bu sorumluluğu bizlerle paylaşan tüm akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve eşi Mehtap Yılmaz ile Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Akademik Danışma Kurulu Buluşmasına Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir başta olmak üzere  Balıkesir Üniversitesi’nden 35 akademisyen katıldı. Şehir ve insana dair paylaşımların yapıldığı Akademik Danışma Kurulu ile ‘katılımcı belediyecilik’ anlayışını yaymak istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Şehirle ilgili derdi olan ve bu sorumluluğu bizlerle paylaşan tüm akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHRE VE İNSANA DAİR KONUŞTULAR
Akademik Danışma Kurulu’nun şehre ve insana dair söyleyecek sözü olan insanların buluştuğu bir platform olduğunu ifade eden Başkan Yücel Yılmaz, “Şehirle ilgili derdi ve söyleyecek sözü olan siz değerli akademisyenlerimize bize gönlünüzü açtığınız için teşekkür ediyorum. Karesi Belediyesi olarak ‘ben yaptım, oldu’ anlayışını bitirmek ve ‘katılımcılık’ anlayışını yerleştirmek için çalışıyoruz. Bunun için sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Kurduğumuz Akademik Danışma Kurulu; teori ve pratiğin birleştiği ve şehirle ilgili tüm fikirlerinizi anlatabileceğiniz bir platform” dedi.

“YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR”
“Biz yaşanabilir bir şehirde yaşamak istiyoruz” diyen Başkan Yılmaz, şehre dair bilgi paylaşımı için bir araya geldiklerini vurguladı. Kurulan sistemin güçlü olması halinde insan kaynağının ve yönetimin de güçlü olacağını söyleyen Yılmaz, bu anlayışla Karesi Kent Konseyi’ni kurduklarını ifade ederek, “Bizim bu şehirle ilgili derdimiz var. Gömleğin ilk düğmesini doğru iliklemek istiyoruz. Gelecek neslin bizim yüzümüzden bedel ödemesini ve bizim hatalarımızla yaşamasını istemiyoruz. Ağır bir sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Burada oluşturduğumuz sevgi ve rüzgarla Karesi’yi elbirliğiyle daha güzel noktalara taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

“GELECEĞİ BİRLİKTE TASARLAMALIYIZ”
Akademisyenlerin Karesi için hayallerini ve projelerini anlattıklarını Akademik Danışma Kurulu Buluşması’nda konuşan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ise bu tür paylaşım platformunun şehir açısından önemli olduğuna inandığını söyleyerek, “Bu şehrin yaşayanları olarak geleceğe dönük tedbirleri alıp geleceği tasarlamamız gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.