BAŞKAN UĞUR'DAN MARMARA'YA ÇIKARMA | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN UĞUR’DAN MARMARA’YA ÇIKARMA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Marmara İlçesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Mobil Mezbaha’yı hizmete alma törenine katılırken, çeşitli ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi. Ada ilçesi olan Marmara’ya Erdek’ten BADO tarafından kaldırılan deniz taksilerle hareket eden Başkan Uğur, deniz taksinin de direksiyonuna geçti.

İlk olarak Marmara’nın Yiğitler Mahallesi’nde vatandaşlar bir araya gelen başkan Uğur, burada Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını anlatarak, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasının önemine dikkat çekti. Türkiye’de devam eden istikrarın devam etmesi için referandumun önemli olduğunu söyleyen Başkan Uğur, istikrar için Evet oyu vereceğini açıkladı.

MARMARA ADASI ‘NA MODERN MEZBAHA
Yiğitler Mahallesi’ndeki ziyareti ardından Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’u ziyaret eden Başkan Uğur, ilçe belediyesi çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Daha sonra Avşa Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Uğur, buradan da Ekinlik Mahallesi’nde vatandaşlarla sohbet etti. Çınarlı Mahallesi’nde kahvehane ziyaretinde bulunan Uğur, Topağaç Mahallesi’nde yapılan Mobil Mezbaha’nın açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Uğur burada yaptığı konuşmada; “Marmara ilçemizin Topağaç mahallesinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın standartlarına uygun kesimhanemizin açılışını gerçekleştirdik. Modern araç ve gereçlerin bulunduğu kesimhanemizde uzman veteriner kontrolünde hijyenik bir ortamda eğitimli kasaplar tarafından hayvan kesimi yapılacaktır” diye konuştu.

UĞUR, SARAYLAR’DA VATANDAŞLARLA BULUŞTU
Başkan Uğur açılış töreni ardından Topağaç Mahallesi’nde esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulundu. Marmara Saraylar İlkokulunun öğrencilerini ziyaret eden başkan Uğur’a okul öğrencileri Mahalle Ligi Futbol Turnuvası ile Büyükşehir tarafından okullara dağıtılan futbol, basketbol ve voleybol topları için teşekkür ettiler. Marmara Madenciler ve İş Adamları Derneğinde dernek başkanı Hasan Dinçer ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Uğur, Saraylar Uluslararası İhraç Limanı’nın büyütülmesi üzerine görmüş alışverişinde bulundular.

Ziyaret sonunda dernek üyeleri Başkan Uğur’a teşekkür plaketi takdim ettiler. Son olarak ise Saraylar Mahallesi’nde vatandaşlar bir araya gelen Uğur, buradaki çay bahçelerinin açılışlarını gerçekleştirdi. Başkan Uğur’a ziyaretlerinde Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy’un yanı sıra, belediye meclis üyeleri ve daire başkanları eşlik etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.