BAŞKAN UĞUR’DAN KURBAN BAYRAMI TEBRİĞİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnancımızın ve kültürümüzün en güzel yansımalarından olan bir Kurban Bayramını daha siz kıymetli hemşehrilerimizle beraber yaşayacağız. Allah-ü Teala’nın Halilim (Dostum) buyurduğu Hz. İbrahim in Cenab-ı Hakka olan sadakatini ortaya koyduğu, adanmışlığın ecrini yaşadığı günden beri Kurban Bayramı kutlana geliyor. Böylelikle, Kurban vecibesini yerine getirirken, Allah-ü Teala’ya  olan kulluk ve teslimiyetimizi ifade eden önemli bir ibadeti de yerine getirmiş olacağız.

Bayramlar sevgi, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı müstesna günlerdir. İnanıyoruz ki toplumlar kendi kültürlerini ve değerlerini yaşattıkları müddetçe dünya üzerindeki varlıkları ve umutları devam edecektir. Bu bayramda da hemşehrilerimizin gönüllerinin kardeşlik iklimi çerçevesinde huzurla dolacağına inanıyoruz. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve küresel bir aktör olmamızı engellemeye çalışan şer ve fitne odaklarının ülkemizin geleceğine hiçbir zaman mühür vuramayacaklarına inanıyoruz. Çünkü onların planlarının karşısında milletimizin sağduyusu ve iradesi her daim galip gelecektir. Biliyoruz ki bu bayramda yüce dinimizin emirlerini yerine getirirken, sosyal yardımlaşmanın en güzel örneklerini yaşayacağız. Kalpler paylaşmanın ve yardımlaşmanın güzelliğini bir kez daha yaşayacak. Bayram boyunca yine kültürümüzün güzel örnekleri sergilenecek; büyüklerimiz ziyaret edilecek, düşünceler değişecek, küçüklere armağanlar verilecek, yetimlerin başları okşanacak, dostluklar ve akrabalıklar pekişecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Balıkesirli Hemşehrilerime; gönüllerin huzurla dolduğu, kimsesizlerin hatırlandığı, hastaların şifa bulduğu, özlemlerin sona erdiği  ,sağlıklı ve huzurlu bir Kurban Bayramı diliyor, Vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyor, tüm hemşehrilerimin mübarek  kurban bayramını  tebrik ediyorum.

                                                                                                                      Ahmet Edip UĞUR
                                                                                                     Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BAŞKAN UĞUR’DAN KURBAN BAYRAMI TEBRİĞİ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x