BAŞKAN UĞUR'DAN KIZILAY'A KAN BAĞIŞI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN UĞUR’DAN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Kızılay Balıkesir Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları tarafından düzenlenen kan kampanyasına Büyükşehir Belediyesi de destek verdi. Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları da kan vererek kampanyaya destek oldu. Büyükşehir Belediyesi önünde kurulan bağış çadırını ziyaret eden Vali Yazıcı ve Başkan Uğur, Kızılay Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Gündoğan’dan kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Gündoğan, Ramazan ayı öncesi Kızılay’ın kan stoklarını arttırmak istediklerini ifade etti.

VALİ YAZICI: “KAN İHTİYACI OLDUĞUNDA İNSANLARIN AKLINA İLK KIZILAY GELİYOR”

Kan bağışı ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı, Balıkesirlileri kampanyaya destek olmaya çağırdı. Sağlıklı olan herkesin insanlara en güzel hizmet olan kan bağışında bulunması gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Kızılay’ımız uzun yıllardır bu işi organize ediyor. Zor durumda olan, acil durumda olan ve ameliyata girecek olan, bir şekilde kan ihtiyacı olan insanların ilk aklına gelen kurum Kızılay. Bizim de sağlımız yerindeyken, yarında ihtiyacımız olduğunda rahatlıkla kana ulaşabilmek için, bu iş için kendini adayan ve Türk halkına hizmet eden Kızılay’ın kan kampanyasına herkesin katılımını bekliyorum. Bizde bugün kanımızı verdik bu kampanyaya destek olduk. Herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN UĞUR: “BÜTÜN BALIKESİRLİLERİ KIZILAY’A KAN VERMEYE DAVET EDİYORUM”

Kan bağışı sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Uğur’da, Kızılay’ın kan kampanyasına destek olduklarını söyledi. Kızılay’ın kan bankası olarak herhangi bir felaket anında bütün dünyadaki felaketlere yardım eli uzattığını belirten Başkan Uğur, şöyle konuştu: “Kızılay’ın tüm dünyanın yardımına koşan, kan ihtiyacını karşılayan bir kurumumuz. Balıkesir Kızılay’ımızda çalışıyor. Bende bütün Balıkesirlileri Kızılay’a kan vermeye davet ediyorum.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.