foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BAŞKAN UĞUR’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

630x338-mansetb-25e765e4-8476-40c1-aee9-448cf53b4563
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile yayınlamış olduğu mesajıdır:

“30 Ağustos 1922 Türk Milleti olarak şanlı tarihimizde kazandığımız en önemli zaferlerden biridir. Ağustos ayı esasında kahraman ordumuzun zaferlere mazhar olduğu tarihin önemli dönüm noktalarının başında gelmektedir.

Türk milleti bağımsızlığına, özgürlüğüne, milli birlik ve beraberliğine kastedecek iç ve dış mihrakların hiçbirine asla müsaade etmemiştir. Milletimiz her türlü tehditlere karşı boyun eğmeyerek milli mücadeleyi devam ettirmiştir. 1919’da zor şartlar ve yokluklar içerisinde yakılan İstiklal Meşalesi, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi zaferle taçlanmıştır. İstiklal ve istikbalinden ödün vermeyen milletimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşunda önemli bir görevi yerine getirmiştir. Aziz milletimiz yine bugün 30 Ağustos Ruhu ile mücadelesine devam ediyor. Bundan 95 yıl önce Dumlupınar’da düşman işgaline karşı mücadele eden milletimiz bugün 15 Temmuz’da darbe girişimine karşı da aynı kararlılıkla mücadele etmiştir. Kuvayi Milliye şehri Balıkesir milli mücadele yıllarında olduğu gibi bugün de milli bir duruş sergilemeye devam etmektedir. Milletimiz tarihin hiçbir döneminde zilleti ve esareti kabul etmemiştir.

Bugün, bizlere düşen en önemli görev mazimizden aldığımız güç ve cesaretle istikbale emin adımlarla koşmaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyorum. Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.