BAŞKAN UĞUR:BİZ OLDUKÇA YALNIZ DEĞİLSİNİZ! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN UĞUR:BİZ OLDUKÇA YALNIZ DEĞİLSİNİZ!

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un da katıldığı programda;  Balıkesir Huzurevi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bakım evinde kalan yaşlıların yanı sıra 20 ilçeden gelen yaşlılar katıldı.  Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın tanıtım videosu yayınlanmasının ardından Başkan Ahmet Edip Uğur, programın açılış konuşmasını yaparken, her zaman yaşlıların yanlarında olduklarını belirtti. Başkan Uğur ve eşi Nurgül Uğur’un yanı sıra programa; AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı  Yusuf Hocaoğlu, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen katıldı. Türk toplumunda yaşlılara saygı göstermenin önemli bir yer tuttuğuna dikkat çeken Başkan Uğur,  “Biliyoruz ki bizler insanı merkeze alan bir medeniyet mirasının varisleriyiz. Bizim kültürümüzde Büyüklere saygı, küçüklere sevgi önemli bir yer tutmaktadır. Vefalı olmak, hoşgörülü olmak bizler için önemli bir anlam ifade ediyor. Yaşlılarımızın her biri bizler için bir tecrübe kaynağı ve aynı zamanda değerli bir hazinedir” dedi.

“BİZ MİLLETİMİZE HİZMETKAR OLMAYA GELDİK”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak insanı merkeze alan sosyal belediyeciliğe önem verdiklerini vurgulayan Başkan Ahmet Edip Uğur, göreve geldikleri ilk günden bu yana millete efendi olmak için değil hizmetkâr olmak için çalıştıklarını söyledi. Başkan Uğur, “Ayette şöyle buyuruyor:  “Ve Rabbim emretmiştir ki, kendisinden başkasına ibadet etmeyiniz ve ana ile babaya ihsanda bulunun. Senin yanında onlardan biri veya ikisi de ihtiyarlık çağına gelirse onlara of bile demeyin, onları incitmeyin ve onlara güzel hitapta bulunun” Bizim ilk günden beri söylediğimiz bir şey var. Biz milletimize hizmetkâr olmaya geldik. Milletimizin temsilcisiyiz ve milletimizin rehberliğinde yol alırız. Aksini bekleyenlerin bekleyişi beyhudedir. Bu nedenle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Hizmet Siyaseti ekseninde hareket etmeyi ve Sosyal Belediyeciliği önemsiyoruz” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairemize bağlı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Firdevs Saraçoğlu Yaşlılar Bakımevi ve Sosyal Destek Merkezi’nde yaşlıların, yeme-içme, barınma, kişisel bakım ve sağlık hizmetlerini sağladıklarını ifade eden Başkan Uğur, farklı projelerle de yaşlılara sahip çıkmayı sürdürdüklerini söyledi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin “Kalbe Dokunan Eller” projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Uğur, “İl genelindeki tüm ihtiyaç sahibi yaşlılara da ulaşmaya devam etmektedir. Bu projeyle il genelindeki Huzurevi ve Yaşlı Bakımevlerinin sınırlı sayıda olması, yaşlılarımızın evini, komşuları ve ailesini bırakıp gitmek istememeleri ve çocukların herhangi bir sebeple ebeveynlerinin yanlarında olamamaları yüzünden zor durumda kalan ihtiyaç sahiplerine yalnız olmadıklarını hissettirmek ve yaşlılarımızın yaşam kalitesini yükseltmeyi hedeflemekteyiz. Yine bununla birlikte başta ihtiyaç sahibi yaşlılarımız olmak üzere, engelli kardeşlerimiz, acezelerle ilgili ev ziyaretleri devam etmekte olup, şimdiye kadar toplam 2500 aileye ulaşılmış, ilgili meslek elemanlarımızca ikametinde sosyal incelemeleri yapılan ihtiyaç sahiplerine kömür, doğalgaz sobası temini, temizlik ve gıda yardımlarının yanında, ihtiyaçlarına yönelik gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeler yapılmaya devam edilmektedir” dedi.

İSMAİL ÖZKAN SAHNE ALDI

Sosyal belediyecilik ilkesi çerçevesinde toplumun tüm kesimlerine dokunduklarını ve hizmet ürettiklerini kaydeden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Bandırma’da Otizm ve Kardeşlik Derneğimizin desteklenmesi ile ilgili Radyoterapi Hastalarının desteklenmesi ile ilgili ve 112 Acil Sağlık Merkezi kurulması ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğümüz ile ve yine Kızılay ile ortak hizmet protokolleri düzenleyerek ,onlara destek sağlayarak her durumda ve her koşulda insanımızın hizmetinde olmaya gayret ediyoruz. Şehitlerimizin, gazilerimizin ve vefat eden vatandaşlarımızın yanında olmayı zaten asli bir görev olarak kabul ediyor, onlara hizmet etmekten şeref duyuyoruz. Gerçek olan şu ki  zaman hızla akıp geçiyor  ve hepimiz   tüm mevsimleri  ardı sıra yaşayacağız. İnanıyoruz ki insanlarımızın bedeni bir taraftan yaşlandıkça, ruhu da öbür taraftan gençleşmektedir. Bu vesile ile   Ruhunuzun hep genç kalmasını ve  hissettiğiniz yaşta olmanızı diliyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairemize bağlı personelimize  Yaşlılar Haftası münasebeti ile Yaşlılarımızın  hafta boyunca  Körfez Gezisi, Sinema Etkinliği ve Balıkesirspor’umuzun  maçı gibi sosyal aktivitelerle , bu haftayı mutlu bir şekilde geçirmelerini sağladıkları için teşekkür ediyor. Tüm Yaşlılarımızın, çok değerli büyüklerimizin  ”Biz Var  Oldukça Yalnız olmadıklarını ”  bilmelerini istiyorum” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından ünlü sunucu Özlem Yıldız’ın moderatörlüğünde Yrd.Doç.Dr. Halit Yerebakan “Sağlıklı Yaş Alma” konulu semineri verdi. Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında düzenlenen program; Balıkesirli sanatçı İsmail Özkan’ın seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla program son buldu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.