foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BAŞKAN UĞUR, YÖRÜK VE TÜRKMENLERİ YALNIZ BIRAKMADI

630x338-mansetb-b1581276-c690-4fc1-8957-446bff561b5b
Paylaş
 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Türkmen ve Yörük köylerinin asırlardır sürdürdüğü Sarıkız geleneğine katılmak üzere Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ilçe belediye başkanları ile birlikte Kaz Dağları’nın zirvesine çıktı. Başkan Uğur’a ziyaretinde ilçe belediye başkanları ve bazı köylerin muhtarları da eşlik etti.

Yaklaşık 700 yıllıdır Sarıkız için Kaz Dağları’na çıkan ve orada 10 gün kalan Türkmen ve Yörük köylerinin geleneğine katılan Başkan Uğur “İlçe Belediye Başkanlarımızla, Kaz Dağları Sarıkız Tepesi’nde asırlardır geleneklerini sürdüren bölgemizdeki Yörük ve Türkmen kardeşlerimizle buluştuk. Gelenek ve göreneklerine sahip çıkan kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Büyükşehir olarak Kaz Dağlarımızın zirvesinde bulunan bayrak gönderi ve Türk bayrağımızı yeniliyoruz. Bizlere birlikteliğimizde; Tahtakuşlar Mahallesi Muhtarı Hasan Bozkurt, Arıtası Mahallesi Muhtarı Ali Tavuz Tumay eşlik etti. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin” dedi.

Sarıkızın türbesi olduğuna inanılan bin 726 metre yükseklikteki bölgeyi ziyaret eden Uğur burada vatandaşlar ile sohbet edip onlarla hatıra fotoğrafları çektirdi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.