Başkan Uğur, Öğretmenleri Kabul Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ülkenin eğitim neferleri olan öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, beraberinde bazı okul müdürleri ve yardımcıları ile Öğretmenevi müdürü olduğu halde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’u makamında ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, makamında kabul ettiği İl Milli Eğitim Müdürlüğü heyetindeki müdür ve yardımcılarının nezdinde kutsal bir meslek olan öğretmenlik mesleğini yapan tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Altıeylül ve Karesi ilçesindeki okullardan idareci ve öğretmenlerin yer aldığı ziyarette Başkan Uğur’a çiçek veren heyettekileri tek tek kutlayan Başkan Uğur, Öğretmenler Günü’nü kutladığı eğitimcilere ziyaretin anısına birer hediye verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a eğitime verdiği destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

BAŞKAN UĞUR: “ÖĞRETMENLER BİR DEĞERDİR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, öğretmenliğin fedakarlık isteyen erdemli bir görev olduğunu vurguladı. Yurdun çeşitli yerlerinde görev ifa eden çok sayıdaki öğretmenin geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hayata hazırlamak için tıpkı kahramanlar gibi uğruna savaş verdikleri ideallerinin olduğunu söyleyen Uğur, “Bizim için öğretmenlerimiz, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı, yetenekleri ve becerileri doğrultusunda hayata hazırlayan bir değerdir. Atatürk`ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkmamızda öğretmenlerimizin payı büyük olacaktır. Çünkü ülkemizin sahip olduğu en büyük değerimiz ve zenginlik kaynağımız sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfustur. İnanıyoruz ki medeniyet değerlerimizin ışığında; kökü ezelde, dalı ebedde, hem ruh hem madde planında güçlü bir gençlikle geleceğimiz daha da aydınlık olacak. Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasında yer alacaksa, bunda siz değerli öğretmenlerimizin payı büyük olacaktır. Bu vesile ile değerli öğretmenlerimiz ve ailelerine ayrı ayrı teşekkür ediyor, görevi başında hayatlarını kaybeden şehit öğretmenlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü tekrar kutluyorum” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CHP'Lİ VEKİLLERDEN ÇEVRE BAKANLIĞINA ÇIKARMA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Başkan Uğur, Öğretmenleri Kabul Etti

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x