BAŞKAN UĞUR HABİTAT ZİRVESİ'NDE | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN UĞUR HABİTAT ZİRVESİ’NDE

Paylaş
 
google haberlerde takip et

QUİTO’DAKİ HABİTAT 3 KONFERANSINI TAKİP EDİYOR

Başkanlar Güney Amerika turunda.Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz geçtiğimiz hafta UCGL‘nin liderler zirvesi programı içinKolombiya‘nın başkenti Bogota‘ya gitmişti. Türkiye‘den çok sayıda belediye başkanı, yerel yönetici, bakanlık yetkilisi ve işadamının da katıldığı Bogota‘daki zirvede, yerel ve bölgesel liderler biraraya gelmişti. Yılmaz önceki gün Kolombiya‘dan Balıkesir‘e döndü.

Şimdi de Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur Güney Amerika‘da.Başkan Uğur, Ekvador‘un başkenti Quito‘da düzenlenen tarihi Habitat 3 zirvesine katılıyor. Yirmi yılda bir düzenlenen Habitat konferanslarının ilki 1976’da Kanada‘da, ikincisi 1996’da İstanbul‘da gerçekleşti. Quiota‘daki Habitat 3 konferansında‘Konut ve Sürdürülebilir Kentsel Gelişme’ konusu ele alınıyor.

Birleşmiş Milletler‘e üye bütün ülkelerin temsilcileri ile sivil toplum örgütleri, bölgesel ve yerel yönetimler, uzmanlar, araştırmacılar, kadın ve gençlik organizasyonları, ticari birlikler ve özel sektörün katılım sağlayacağı konferansta yeni kentsel gündem ile şehirleşmenin dönüştürücü etkileri ele alınıyor. Ayrıca aralarında Türkiye‘nin de bulunduğu çok sayıda stantta ülkealerin ve kentlerin tanıtımı yapılıyor.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.