TATİL ZAMANI
foto-deniz1

BAŞKAN UĞUR GAZİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Edip Uğur’un 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınlamış olduğu mesaj aşağıda sunulmuştur:

“Asırlardır canımızla kanımızla beslediğimiz yurdumuz Anadolu topraklarını “bizim” yapan, her türlü iç ve dış düşmana karşı gözünü kırpmadan savaşmış aziz milletimizin aziz evlatları gazilerimiz, hürriyetimizi bizlere armağan eden kıymetli insanlardır.

Gazilik, milletimiz için en saygın unvanlardan biridir. Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu gazidir; cumhuriyetimizin kurucusu gazidir. Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta ve 15 Temmuz’da düşmanla göğüs göğse çarpışarak bu millet için kendi canını hiçe sayan, şehitlikten sonra en yüksek mertebe olan gazilik unvanı alan aziz vatandaşlarımız bizim şerefimizdir, en değerli miraslarımızdır.

Kahraman gazilerimiz sayesinde dimdik ayakta duran Türkiye’miz bugün kendi tankını, topunu, tüfeğini üreten güçlü bir ülke haline gelmiştir. Bu sebeple, bölgesel ve küresel hedefleri büyüyen ülkemize yönelik tehditler de artmaktadır. Bugün bu tehditlere boyun eğmeyen, kendi kararlarını kendi veren bağımsız Türkiye bu gücünü sizlere borçludur. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bugünümüzün ve geleceğimizin teminatıdır. Sizlerin sayesinde hiçbir şeyden, hiç kimseden korkumuz yok. Daha önce defalarca yazdığımız kahramanlık destanlarına yenilerini eklemek gerekirse de Allah’ın izniyle bizi kimse durduramaz.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu millet için canını ortaya koyan bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hepinizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum.”

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.