BAŞKAN UĞUR, BERBER ESNAFI İLE BULUŞTU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN UĞUR, BERBER ESNAFI İLE BULUŞTU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Berberler ve Kuaförler Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen istişare toplantısında berber esnafı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile bir araya geldi.

Balkonuk Center’de düzenlenen toplantıya oda üyesi berberler katıldı. Salonda Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinin fotoğraflarının yer aldığı resimler de sergilendi. Toplantıda berber esnafının sorunları konuşulurken, özellikle berberlerin haftada bir gün tatil yapma istekleri gündeme getirildi. Berberlerin tatil ve diğer isteklerini çözüme kavuşturmak için hazır olduklarını söyleyen Başkan Uğur, bu konuda oda üyelerinin anlaşarak isteklerini odaları aracılığı ile iletmelerinin yeterli olduğunu ifade etti.

Toplantının açılış konuşmasını Balıkesir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Halil İbrahim Demirer yaptı. Konuşmasına İstanbul ve Kayseri’de meydana gelen terör olaylarını kınayarak başlayan Demirer, terör belasının milli birlik ve beraberliği tehdit ettiğini söyledi. Türk milletinin dimdik ayakta ve omuz omuza birlik ve beraberlik içinde olduğunu ifade eden Demirer, “Birlik içerisinde olduğumuz sürece terör belasının da üstesinden geliriz. Çünkü biz 7 düvele karşı kurtuluş mücadelesi veren bir milletin evlatlarıyız. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

BERBERLER HAFTADA BİR GÜN TATİL İSTİYOR

Berberlerinde sıkıntı ve sorunları olduğunu söyleyen Demirer konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ahilik kültürü ile yetişmiş meslek grubunun bireyleri olarak 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerine hizmet ediyoruz. Çocuk, genç, yaşlı, muhtaç, hasta hepsine. Verdiğimiz hizmetten yararlanan ve bizim başını eğmeyen tek kişi yoktur. Ama biz o koltukta oturan insanların güzel, bakımlı olmalarını sağlarız. Üyelerimizden gelen tepkilerin yoğunluğu nedeniyle hafta sonunda bir günlük tatilin hakkımız olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle sayın belediye başkanlarımızın bu sese kulak vermesini ve esnafın taleplerini değerlendirmesini istiyoruz. Belediyelerimiz ile sosyal alanda da çalışmak istiyoruz. Belediyelerimizin sosyal projelerinde berber ve kuaförler olarak yer almaktan büyük onur duyacağımızı bilmenizi isteriz. Daha birçok sorunumuz var ama ülkemizin içinde bulunduğu nedenle sadece dinlenmek istiyoruz.

BAŞKAN UĞUR: “TERÖRÜN DİNİ İMANI YOK”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da sözlerine İstanbul ve Kayseri’de yaşanan menfur saldırılarda hayatını kaybederek şehit olan güvenlik güçlerine Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Terörün dini ve imanı olmadığını belirten Başkan Uğur, “Terörü bütün ülkeler taşeron olarak kullanıyor. PKK’yı da kullanıyor, DEAŞ’ı da kullanıyor, PYD’yi de kullanıyor. 15 Temmuz darbesinin esnafa da zararı oldu. Bu darbe teşebbüsü çok hain bir darbe, Cenabı Allah bizi korudu. Meclisi bombalayan, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nü bombalayan, İstanbul Boğaz Köprüsü’nde insanlara uçaktan ateş edildi. 300’e yakın demokrasi şehidimiz var. Çanakkale’yi geçilmez yapan bu millet darbeye de izin vermedi. Ülkesi için, vatanı için, toprağı için bu milletin canını feda edebileceğini darbeciler hesap etmedi. Zannettiler ki TRT’den bir anons kimse sokağa çıkmayacak. Ama millet sokağa çıktı, tankların üstüne çıktı, kolu koptu ama darbecilere karşıda mücadele etti. Ben bundan sonra sanmıyorum kimse darbe girişiminde bulunsun” dedi.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİNİ İSTEMİYORLAR

Türkiye’nin ekonomik olarak büyüdüğünü söyleyen Başkan Uğur, dış güçlerin Türkiye’nin güçlenmesini engellemek için her türlü yönteme başvurduğunu belirtti. Darbe girişiminin de bunlardan biri olduğunu ifade eden Başkan Uğur, girişimin başarısız olmasından sonra da terör örgütlerinin devreye sokulduğunu söyledi. Uğur, “PKK’nın, PYD’nin, DEAŞ’ın bombası mühimmatı nereden geliyor? Desteklenmeseler, lojistik destek olmasa bunlar bu işleri yapabilir mi? Ankara’da Rus Büyükelçisini öldürdüler. Kim bilir hangi hesap ile yaptılar. Amerika’nın hesabı mı? MOSSAD’ın mı? CIA’nın mı? Kimin hesabı. Türkiye üzerinde çok büyük oyun oynanıyor. Ama bu millet 15 Temmuz’da birlik ve beraberliğini gösterdi. Hangi partiden ve düşünceden olursa olsun meclis bombalandığında tüm gurupların üyeleri meclise gitti. Hepsi darbe teşebbüsünü kınadı. Türkiye maalesef rahat bırakılmak istenmiyor” şeklinde konuştu.

BAŞKAN UĞUR: “ESNAFIMIZ İLE KARARLAR ALIYORUZ”

Balıkesir Berberler ve Kuaförler Odası’nın kendilerine bazı talepler ilettiklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Biz bir takım şeylere imza atarken esnafımız ile birlikte karar veriyoruz. Yapacağımız işleri Esnaf Odaları Birliğimize, Şoförler Odası’na soruyoruz hep oturup konuşuyoruz. Kampüs hattı araçlarını yeniledik. Diğer bir çok hattı yeniledik ve yeniliyoruz. Ortak akıl ve ortak bir noktada birleşiyoruz. Ama önce esnafın tamam demesi lazım. Marangozlar Odası ile oturduk, onlara Organize sanayi Bölgesi’nde 255 mağaza ve 1 Ocak’tan itibaren inşaat ruhsatları da kesiliyor. Yaptığımız işleri mutlaka esnafımıza soruyoruz. Berber esnafımıza anket de yaptık. Berber esnafının yüzde 80’i Pazar günü kapatmak istemiyorum, müşterim var dedi. Tatil yapmak ister misiniz dediğimizde yüzde 90 tatil istiyor. Oda başkanınız burada, sizler de buradasınız, aranızda konuşarak biz tatili şu gün yapacağız deyin biz ona göre tatil yapalım. Esnafın arasında dayanışma ve birlik ve beraberlik olması lazım. O olursa biz gerekeni yaparız” diye konuştu.

BERBERLERE BÜYÜKŞEHİR PROJELERİNİ ANLATTI

Başkan Uğur, berber esnafına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin il merkezi ve ilçelerde devam eden projeleri hakkında bilgiler verdi. Sinevizyon aracılığı ile devam eden projelerin maket ve inşaatlarını berberlere gösteren Başkan Uğur, Balıkesir’i cazibe merkezi yapmak için çalıştıklarını söyledi. Büyükşehir’in projeleri ile Balıkesir’i cazibe merkezi haline getirmek istediklerini belirten Uğur, “Bu projelerin hepsini 2 yıla varmaz görürüz. Balıkesir’in imarını yapıyoruz. Bugüne kadar bu yapılmamış. Hep kişilere göre imar verilmiş. Biz adaletli hareket edeceğiz dedik ve herkese eşit mesafede olacağız dedi. Bu adam bana muhalif, bu adam benim partimden değil yok böyle bir şey herkese eşit davranıyoruz. Balıkesir bizim, başka yerde yok. Bu coğrafya başka yerde yok” dedi.

SGK BİNASI 8.5 MİLYONA ALINDI 28 MİLYONA SATILDI

Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri için en büyük desteği devletten aldığını hatırlatan Başkan Uğur sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm bu projeleri kendi bütçemiz ile yapmamız mümkün değil. Devletimizden destek alıyoruz. Ama kendimizde kaynaklar üretiyoruz. Mesela Saat Kulesi yanındaki SGK binasını 8.5 milyona Büyükşehir olarak aldık. İhaleye çıktık. Kim aldı? Balıkesirli hemşerimiz olan İlkay Gündoğan aldı. 28 milyonu bastı. Kasamıza girdi para. Hem de Londra’da Manchester City’den aldığı transfer parasını gönderdi bize. Helal olsun çocuğa. Böyle de hemşerilerimiz var. Mahalle Ligi düzenledik. Balıkesir’in 1200 mahallesinden kendi aralarında maçlar yapıyor. Geçen yıl 11 bin öğrenci bu lige katıldı. Gene İlkay Gündoğan bizi davet etti ve Dortmunt’ta misafirimsiniz dedi. Orada çocuklar maç seyretti o kenti gezdi. Bu sene Mahalle Ligi’nde 20 bin 100 çocuk oynuyor. Bu seferde İlkay Londra’da olduğu için Manchester City maçına sizi götüreceğiz dedik. Balıkesir’in her alanına dokunmaya çalışıyoruz. İlkay geldi Balıkesir’e yatırım yaptı. Ne oldu benim Çocuk Köyüne, Fırıntaş’a harcadığım para çıktı. İş bilenin kılıç kuşananın. Bu iş böyle. Devlet veriyor ama senin de bir kabiliyetin olması lazım. İstiyoruz ki Balıkesir’i vizyon şehir yapalım, köy olmaktan kurtulsun. Balıkesir daha aydınlık yarınlara doğru gidiyor. Şehrinize sahip çıkarsanız Balıkesir kurtulur.

Konuşmaların ardından Başkan Uğur tarafından berber esnafına Büyükşehir Belediyesi’nin projelerinin anlatıldığı kitapçıklar ve hediyeler verildi. Toplantıya Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem ile berber esnafı katıldı.

Kaynak : balikesir.bel

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.