BAŞKAN UĞUR BANDIRMA'DA OFİS AÇTI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

BAŞKAN UĞUR BANDIRMA’DA OFİS AÇTI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir’de yaşayan herkesi kucakladıklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, hafta sonu Bandırma’da bazı ziyaret ve temaslarda bulundu. Başkan Uğur, beraberinde AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı ile birlikte Alevi Kültür Derneği Bandırma Şubesi yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi. Uğur, yapımı süren Bandırma Cem Evi Kültür ve Hizmet binasını gezdi. Dernek Başkanı Sevim Dektaş’tan bilgiler alan Başkan Uğur, Bandırma Cem Evi Kültür binasının ibadethanesinin yapımına Büyükşehir Belediyesi olarak destek verdiklerini bildirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Alevi Kültür Derneği’nin daha önceki bir müracaatı üzerine derneğe doğalgaz ve bazı ihtiyaçları için 55 bin liralık destek verdiklerini, bu ziyaretinde ise dernek yetkilileriyle yaptığı görüşmede  dernek binasında cem edilen ibadethanenin yapımını da Büyükşehir Belediyesi olarak üstlendiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak herkesi kucakladıklarını ifade eden Başkan Uğur, “Biz Balıkesir’de yaşayan Alevi’si, Sünni’si, Çerkez’i, Gürcüsü, Türk’ü ve Kürdü ile herkesi kucaklıyoruz.  Balıkesir’in her noktasına elimizi uzatmak istiyoruz. Bandırma’da limanla ilgili, ilçenin kavşak düzenlemeleri ile ilgili (Liman AVM ve Jet Üssü kavşakları), ayrıca Ordu Caddesi’ndeki demiryolu ile ilgili projeleri hazırlatacağız. Proje ekibimiz bu işleri danışarak, ortak akıl ile yapıyor. Bir taraftan Ayvalık’ın Cunda köprüsünü yapıyoruz, Ayvalık’ın su sorununu çözüyoruz; Altınova’dan 17 km’den suyu getiriyoruz, arıtma tesislerini yapıyoruz. Balıkesir’in her noktasında hemşehrilerimizin hizmetindeyiz. Yerel yönetimler çok önemli; vatandaş sokağa çıktığı zaman yerel yönetimle karşılaşıyor, ulaşımında, suda, kaldırımda, havada her şeyde. Onun için yerel yönetimlerin güçlenmesi lazım. Hükümetimiz bu konuda çalışmalarını yapıyor, yerel yönetimler güçlenecek ve daha iyi hizmet edecekler” dedi.

BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma’daki temasları sırasında Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı da makamında ziyaret etti. Uğur, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı ile makamında ziyarette bulunduğu Dursun Mirza ile bir süre sohbet etti, ilçedeki çalışmalarla ilgili görüş alış verişinde bulundu. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, nazik ziyaretinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür etti.

BEYAZ MASA BANDIRMA’DA

Öte yandan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma’daki Büyükşehir Belediyesi çalışma ofisine geçerek burada büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, bazı daire başkanları ve BASKİ yetkilileri ile toplantı yaptı. Toplantının ardından çalışma ofisindeki makamında Balıkesir’in eşsiz doğa düzeliklerinden olan Kuş Cenneti ve çevresinde yer alan kırsal mahallelerin tarihsel geçmişinin ele alındığı “Göçlerin Gölü” isimli belgeselin yönetmeni Gökhan Kasapoğlu ve ekip arkadaşlarını kabul eden Başkan Uğur, ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederken, belgesel ekibine çalışmalarında başarı diledi. Başkan Uğur, son olarak Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekibinin Bandırma şubesindeki yerlerinde ziyarette bulundu, personelle selamlaşıp hatırlarını sordu. Uğur, “Vatandaşlarımızın her konuda şikayet ve önerilerini dile getirebilecekleri çözüm noktalarımızdan, kısa süre önce hizmete başlayan Bandırma Beyaz Masa şubemizi ziyaret ettik. Personrelemizi çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.
Beyaz Masa ekibini çalışmalarından dolayı kutlayan Başkan Uğur, Bandırma’daki yeni binalarında faaliyetlerine başlayan Beyaz Masa ekibiyle toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.