BAŞKAN SAKA'YA BAŞARI ÖDÜLÜ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BAŞKAN SAKA’YA BAŞARI ÖDÜLÜ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Nar Kadın Projesi ve Aeneas’ın Rotası projesiyle Ankara The Green Park Hotel’de düzenlenen törende Altın İmza Başarı Ödülüne layık görüldü.

Medya HD yayın kuruluşunun ülke çapında yaptığı anket ve oluşturulan jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda alanında başarılı olmuş kişi ve kuruluşlara verilen Altın İmza Başarı Ödülü töreni Ankara The Green Park Hotel’de gerçekleşti.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Nar Kadın Projesi ve Aeneas’ın Rotası projesiyle Altın İmza Ödülü’ne layık görüldü. Başkan Saka ödülünü Ankara Balıkesirliler Derneği Başkanı Servet Camgöz’ün elinden aldı.

Altın İmza Başarı Ödülü’ne layık görülmesine teşekkür eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Zeytinin Başkenti Edremit’ten selamlar getirdiğini belirterek belediyeciliğin temel görevlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini ifade etti. Başkan Saka, mitolojik kahraman Anenas’ın Edremit sınırlarında bulunan Antandros Antik Kenti’nden çıkarak Akdeniz kıyılarında liman kentlerine uğrayıp Roma’ya kadar ulaştığını, bugün Roma Spor Kulübü’nün logosunda da yer alan kurttan süt emen Romüs ve Romülüs kardeşlerin Anenas’ın torunları olduğunu, Avrupa medeniyetinin kurucularının Anadolulu olduğunu kaydetti. Aeneas’ın Rotası Projesi ile bu değere sahip çıktıklarını da kaydeden Başkan Saka, geçtiğimiz ilkbaharda Edremit’te Anenas’ın yolculuğu sırasında uğradığı Yunanistan, Arnavutluk, Tunus ve İtalya’da ki liman kentlerinin yöneticilerinin katılımı ile düzenlediğimiz çalıştayda bu tarihi yolculuğun yeninden canlandırılması için önemli bir adım attık. Anenas’ın yolculuk yaptığı gemiyi Edremit’te yeninden inşaa ederek Anenas’ın Rotasını yeniden canlandıracağız” dedi.

Başkan Saka, Edremit’te kadınların aile ekonomilerine ve ilçe ekonomisine katkı sağlayabilmeleri için Nar Kadın Kooperatifini kurduklarını da kaydetti, “Kooperatifimizde kadınlarımız kendi ürettiklerini satarak kazanç sağlamaya başladılar. Ardından Gurme Restoranı açarak bugün hem ilçemizin yöresel lezzetlerini gelecek kuşaklara aktarıyorlar hem de bütçelerine katkı sağlar duruma geldiler” dedi. Başkan Saka, organizasyonları düzenleyenlere de teşekkür etti.

Medya HD yayın kuruluşunun düzenlemiş olduğu Altın İmza Başarı Ödüllerinde; CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,  Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Türkiye Ampute Milli Takımı Teknik Adamı Uğur Özcan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Zekai Kafaoğlu, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Adıyaman Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Nevşehir Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Denizli Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Zonguldak Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Bahçeşehir ve Uğur Okulları Kurucusu Murat Kahriman,Belediye Başkanlar Birliği Genel Başkanı Hüseyin Erer, Belediye Başkanlar Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır ve Kültür Bakanlığı Sanat Yönetmeni Necmettin Akben gibi birçok siyaset, sanat, spor dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.