BAŞKAN MİRZA'NIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BAŞKAN MİRZA’NIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Paylaş
 

Laik Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk, Türk Kadınının dönemin koşullarına göre gelişmiş birçok ülkesinde bile görülmeyen haklar elde etmesini sağlamıştır. Ülkemizde toplumsal yaşamın her alanında başarılı çalışmalar yapan kadınlarımızın sayısının daha da artması övünç kaynağımız olacaktır

Kadınlarımız, kendine yüklenen birçok işi emekle, sevgiyle yerine getirerek çalışma hayatında da aktif olarak yer almaktadır.

Her alanında emeğin en güzelini ortaya koyan kadınlarımız, ne yazık ki günümüzde hala şiddete maruz kalmaktadır. Şiddetin her türlüsüne karşı olmakla birlikte özellikle kadınlarımıza karşı uygulanan şiddeti kabul etmek mümkün değildir.

Şiddet gören, öldürülen, okulda olması gerekirken çocuk yaşta anne olmaya zorlanan kızlarımızın sorunları ne acıdır ki ülkemizin en vahim tablolarından birini oluşturmaktadır. Kadınlarımıza karşı uygulanan şiddeti kabul etmek ne şimdi ne başka zaman asla mümkün olmayacaktır.

Eğitimsizlik ve bilinç geriliğinden kaynaklanan bu tür olumsuzluklar, çağdaş bir yaşamı hedefleyen Cumhuriyetimize yakışmamaktadır.

Bu düşüncelerim ışığında, her türlü sevgiyi ve saygıyı fazlasıyla hak eden kadınlarımızın yaşadıkları sorunların sona ermesini diliyor, kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği haklı savaşımın simgesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Bir önceki yazımız olan ALP BOSTANCI'DAN 8 MART'A ANLAMLI MESAJ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.