foto-deniz1

BAŞKAN MİRZA’DAN GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ

NNBB
Paylaş
 

Belediye Meclisinin Kasım Ayı toplantısında Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından belediye meclis üyelerine ve kamuoyuna projelerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda güneş enerjisinden elektrik üretilmesiyle ilgili proje, ülkemizde son dönemlerde yaygın bir şekilde uygulanan projelerin başında geliyor.

Belediye Başkanı Dursun Mirza, Güneş enerjisinden elektrik üretilmesiyle ilgili projenin ekonomik getirisinin önemli ölçüde olduğunu belirterek yılda 660 bin liralık enerji bedeli ödeyen Bandırma Belediyesinin enerji bedellerini düşürmek için bu projenin ön plana çıktığını söyledi. Başkan Mirza, proje için kırsal mahallelerimizden Doğruca Mahallesi’nde belediyemize 24 dönümlük alanda güneş enerji santraini kurmayı planladıklarını söyledi.

Kurulacak 1 megavatlık santral ile belediyenin ihtiyacı olan enerjinin yüzde 85’inin karşılanacağını kaydeden Mirza: Ülkemizde yaygın halde kullanılmaya başlanan bir proje. Bizde böyle bir proje için gerekli araştırmaları Proje Etüt Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız yerine getirdi. Ön bir çalışma hazırladık. Yer olarak Doğruca Mahallemizdeki bir arazi şu an için uygun görünüyor. Bu arazi Belediyemizin arazisidir. Güneş enerji santrali 4 bin adet panelden oluşacak. Sistemin uygulamaya geçmesinin ardından yılda 550 bin lira tutarında enerji tasarrufu sağlanacak ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.