BAŞKAN MİRZA’DAN GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Meclisinin Kasım Ayı toplantısında Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından belediye meclis üyelerine ve kamuoyuna projelerle ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda güneş enerjisinden elektrik üretilmesiyle ilgili proje, ülkemizde son dönemlerde yaygın bir şekilde uygulanan projelerin başında geliyor.

Belediye Başkanı Dursun Mirza, Güneş enerjisinden elektrik üretilmesiyle ilgili projenin ekonomik getirisinin önemli ölçüde olduğunu belirterek yılda 660 bin liralık enerji bedeli ödeyen Bandırma Belediyesinin enerji bedellerini düşürmek için bu projenin ön plana çıktığını söyledi. Başkan Mirza, proje için kırsal mahallelerimizden Doğruca Mahallesi’nde belediyemize 24 dönümlük alanda güneş enerji santraini kurmayı planladıklarını söyledi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Kurulacak 1 megavatlık santral ile belediyenin ihtiyacı olan enerjinin yüzde 85’inin karşılanacağını kaydeden Mirza: Ülkemizde yaygın halde kullanılmaya başlanan bir proje. Bizde böyle bir proje için gerekli araştırmaları Proje Etüt Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız yerine getirdi. Ön bir çalışma hazırladık. Yer olarak Doğruca Mahallemizdeki bir arazi şu an için uygun görünüyor. Bu arazi Belediyemizin arazisidir. Güneş enerji santrali 4 bin adet panelden oluşacak. Sistemin uygulamaya geçmesinin ardından yılda 550 bin lira tutarında enerji tasarrufu sağlanacak ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BAŞKAN MİRZA’DAN GÜNEŞ ENERJİSİ PROJESİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma